Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu

Misja i wizja szkoły

O nas > Dokumenty

M I S J A

Szkoła jest przyjazna dziecku oraz wspiera jego rozwój :

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz bogata baza szkoły gwarantują wysoką jakość procesu dydaktyczno-wychowawczo –opiekuńczego

1. Wszechstronny rozwój osobowości ucznia naszej szkoły w sferze intelektualnej i społecznej emocjonalnej, moralnej i fizycznej.

2. Rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów poszanowaniu zasad tolerancji i godności osobistej własnej i innych.

3. Szkoła umożliwia równe szanse edukacyjne i rozwojowe wszystkim uczniom.

4. Szkoła współpracuje z rodzicami, a rodzice mogą liczyć

na wsparcie szkoły w wychowaniu dzieci.

6. Działalność  szkoły ukierunkowana jest na współpracę ze środowiskiem oraz na pozyskiwanie szacunku, uznania, autorytetu w środowisku lokalnym.

W I Z J A

Absolwent naszej szkoły :

- potrafi adekwatnie oceniać- swoje możliwości intelektualne, poznawcze,

- jest przygotowany do podjęcia edukacji na drugim etapie kształcenia,

- cechuje go postawa samodzielności, aktywności i kreatywności,

- potrafi planować- swoją dalszą edukację zgodnie z zainteresowaniami i uzdolnieniami,

- przygotowany jest do pełnienia obowiązków i ról w rodzinie i społeczeństwie,

- jest ciekawy świata i zmieniającej się rzeczywistości.