Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu

Idź do spisu treści

Menu główne

Rok szkolny 2017/2018

 

2 3 4 5

LEKCJA PLASTYKI W ŁOWICZU

Uczniowie kl. VI B pod opieką p. A. Sadok i p. L. Nabiałczyka uczestniczyli w nietypowej lekcji plastyki w Muzeum w Łowiczu. Zajęcia dotyczyły sztuki baroku w Polsce i Europie. Uczniowie poznali architekturę, malarstwo – freski Michała Anioła Palloniego, portrety trumienne, rzeźbę i sztukę użytkową 2 poł. XVII i XVIII w.- na przykładzie kaplicy św. Karola Boromeusz. Niezwykła lekcja przybliżyła uczniom główny kierunek w kulturze europejskiej. Barok to „perła o nieregularnych kształtach”, którą uczniowie mogli zobaczyć, podziwiać, a nawet dotknąć.

PIKNIK RADY OSIEDLE PROBOSZCZEWICE

Uczniowie Małego Koła Teatralnego pod opieką p. A. Sadok reprezentowali naszą szkołę na Rodzinnym Pikniku Rady Osiedla Proboszczewice. Oprócz wielu atrakcji, które zostały przygotowane dla najmłodszych przez organizatorów, nasi uczniowie zaprezentowali swoje możliwości aktorskie
w przedstawieniu „Kłopoty Pani Wiosny”.



KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

14 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego  dla klas V VI. W konkursie wzięły udział czteroosobowe reprezentacje najstarszych klas. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z kulturą krajów anglojęzycznych, rozwiązywali quizy i zadania z gramatyki. Zwycięzcą została klasa VI A (W. Szwajkiewicz,  M.Tomczak, M.Banasiak, M.Tomaszewski). Drugie miejsce zdobyła klasa V (P. Płaczkowski, O. Chmura, M. Doskocz, A.Kępa ). Trzecie miejsce przypadło klasie VI B (D. Zakrzewski, A. Przybył, A. Burdyka, W. Łuczak ). Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy : Iza Marczak, Anna Słabęcka


KŁOPOTY PANI WIOSNY

Uczniowie Małego Koła Teatralnego pod opieką p. Anny Sadok wystawili przedstawienie pt. „Kłopoty Pani Wiosny” dla oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III. Młodzi aktorzy po raz kolejny udowodnili, że potrafią zmierzyć się z różnymi problemami, nawet takimi, które ma Wiosna: ochrona środowiska, a zwłaszcza konieczność ograniczania ilości odpadów, dbanie o porządek i o właściwe zachowanie w lesie i na łące. Bohaterowie przedstawienia pokazali jak zwalczać złe nawyki wobec przyrody, jak o nią dbać i ją pielęgnować. Spektakl przybliżył widzom postawy proekologiczne. Oprawa muzyczna nadała dynamiki oraz barwy artystycznej. Piękne stroje oddały charakter każdego przedstawianego bohatera.  Dzięki tym wszystkim elementom widzowie z ogromną uwagą i zaciekawieniem oglądali zmagania naszych szkolnych aktorów, nagradzając ich gromkimi brawami.
Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Obsada:
Pani Wiosna:
Paulina Marciniak
Bociany:
Aleksandra Cyrulińska, Maria Łopacińska, Wiktoria Marciniak
Pszczółka:
Hanna Gawron
Motyle:
Magdalena Cyrulińska, Pola Głowacka, Lena Jęczkowska, Julia Łuszcz, Aleksandra Tomczak
Ekolodzy:
Antonina Syncerek, Kornelia Tomaszewska, Michalina Tomas, Andrzej Gałązka, Alexander Rajski
Łobuziaki:
Michalina Tomas,
Mikołaj Franciszkowski, Andrzej Gałązka, Leon Mańkowski, Oskar Pietruszka, Alexander Rajski


WYCIECZKA DO PASIEKI W LIPCE

11 czerwca uczniowie klasy 6a w ramach projektu unijnego  pojechali na wycieczkę do pasieki w Lipce ( gmina Stryków ). W trakcie wycieczki  mieliśmy okazję dowiedzieć się co to jest pszczela rodzina i czego pszczoła potrzebuje do życia, jak wygląda nowoczesny ul, jak duże znaczenie ma pszczoła w ekosystemie, oraz jak chronić pszczoły przed wyginięciem. Wszyscy uczestnicy degustowali różne rodzaje miodów. Wycieczka zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami i wspólnym śpiewem.
Opiekunowie wycieczki : Ilona Śleboda i Anna Słabęcka.

WYCIECZKA DO TORUNIA

Uczniowie kl. I A i kl. I B pod opieką p. A. Sadok i p. E Bańbury byli na jednodniowej wycieczce szlakiem toruńskich legend. Uczestnicy zwiedzili najciekawsze miejsca Torunia, miasta wielkiego i wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. Mieli możliwość poznać tajniki pieczenia toruńskich pierników podczas zajęć warsztatowych. Sami przez chwilę stali się toruńskimi kuchcikami, robiąc i wypiekając własnoręcznie pierniki. Oczywiście był  też czas na zrobienie samodzielnie zakupów, pamiątek z pierwszej wycieczki. Po smacznym obiedzie w Oberży wszyscy wyruszyli do Ciechocinka, aby zobaczyć  tężnie solankowe, największą tego typu drewnianą konstrukcję w  lt Europie .  Zespół tężni i warzelni soli wraz z parkami Tężniowym i Zdrojowym stanowi  Pomnik Historii , który uczniowie mogli podziwiać. Po wyczerpującym, ale bardzo miłym zwiedzaniu wszyscy wyruszyli w drogę powrotna do domu.


ZA KULISAMI TEATRU WIELKIEGO

Uczniowie uczęszczający na zajęcia Małego Koła Teatralnego pod opieką p. A. Sadok uczestniczyli w zajęciach Za kulisami, które odbyły się w Teatrze Wielkim w Łodzi. Uczestnicy mogli z bliska obejrzeć jedną z największych scen w kraju i Europie, a nawet po niej stąpać. Zgłębili tajniki magii występów teatralnych, blask świateł, czar znikającej sceny. Obejrzeli przepiękną salę baletową, na której ćwiczą tancerze występujący na deskach Teatru Wielkiego. Mieli możliwość wejścia do pracowni malarskiej, gdzie powstają przepiękne dekoracje do przedstawień, która zajmuje powierzchnię taką jak 2,5 boiska do siatkówki. Zwiedzili magazyny pełne scenografii do sztuk teatralnych. Zajrzeli do garderoby solistek, oglądali przepiękne stroje. Uczniowie mogli poczuć dreszcz emocji, którego na co dzień doświadczają aktorzy. Wizyta okazała się niezapomnianą przygodą dla odwiedzających.  

WIZYTA W SZKOLE MUZYCZNEJ

Uczniowie klas pierwszych pod opieką p. A. Sadok i p. E. Bańbury byli w Państwowej Szkole Muzycznej w Zgierzu, gdzie mogli poznać specyfikę pracy placówki, gdzie kształcą się przyszli muzycy. Poznali wiele instrumentów muzycznych, ich budowę i brzmienie, mogli nawet na nich zagrać. Uczestniczyli w zajęciach muzyczno-rytmicznych prowadzonych przez jedną z nauczycielek szkoły. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem i już snują plany o podjęciu nauki w Szkole Muzycznej.

PARADA JEŻY

Uczniowie kl. I A pod opieką p. Anny Sadok 17 kwietnia 2018 r. uczestniczyli w I Paradzie Jeży ze Zgierza „BUDZIMY JEŻA ZE ZGIERZA”. Ulicami naszego miasta przeszli uczestnicy parady przebrani za jeże lub z emblematami jeży. Każda grupa wcześniej przygotowała piękne figury jeży, które wzięły udział w konkursie plastycznym. Przy dźwiękach muzyki i okrzykach budzących jeże pochód przeszedł do Parku Miejskiego im. T. Kościuszki, gdzie na wszystkich czekało wiele atrakcji. Gościem specjalnym była córka Wandy Chotomskiej, p. Ewa Chotomska pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystka. Finał zabawy umilił zespół Julii Szwajcer.

WIZYTA W "JEŻYKU"

Uczniowie kl. I A pod opieką wychowawcy p. A. Sadok w ramach wygranej w konkursie „Najpiękniejszy Jeż” organizowanym przez SP 1 w Zgierzu byli w sali zabaw Jeżyk. Czas, który uczniowie spędzili poza szkołą pozwolił na większe zintegrowanie się w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. W sali zabaw dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji. Zadowoleni i szczęśliwi uczniowie bardzo dziękują fundatorom.



WYCIECZKA DO OGRODU ZOOLOGICZNEGO I BOTANICZNEGO

19 maja uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego i Botanicznego w Łodzi w ramach projektu „ Zgierskie szkoły inkubatorem cyfrowych kompetencji uczniów przydatnych w   „ zawodach przyszłości ”. Korzystając z pięknej pogody wszyscy uczestnicy mieli okazję podziwiać w ZOO wybrane gatunki zwierząt żyjące w różnych częściach świata. Ogród Botaniczny o tej porze roku był wspaniałą okazją poznania różnorodności świata roślin. Oprócz nauki był również czas na odpoczynek i zabawę.
Opiekunowie : Ilona Śleboda, Iza Marczak, Renata Szymańska, Anna Słabęcka i Paulina Janiszewska.



DARY WIOSNY

21.05.2018r.uczniowie klasy IIIC razem z wychowawczynią p.Renatą Szymańską i p.pedagog Pauliną Janiszewską zorganizowali po raz drugi  akcję promującą zdrowe odżywianie, tym razem pod hasłem "Dary wiosny". Uczniowie przygotowali mnóstwo zdrowych i pysznych smakołyków, które sprzedawali na przerwach, szlifując jednocześnie trudności matematyczne (wydawanie reszty, sumowanie cen produktów). Przysmaki rozeszły się błyskawicznie, a wszyscy uczniowie byli zachwyceni! Dziękujemy uczniom klasy IIIC za tak duże zaangażowanie, a także ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu tych wspaniałych potraw!



PRACA W GRUPACH

Na zajęciach uczniowie klasy IIIc pod okiem wychowawczyni p.Renaty Szymańskiej często pracują w grupach, ucząc się tym samym współpracy, kompromisów, tolerancji. A później, podczas prezentacji efektów swojej pracy, przełamują lęk przed publicznym wystąpieniem,  budują poczucie pewności siebie. Tym razem uczniowie szukali i gromadzili wiadomości na temat Ameryki Południowej.


ZABAWY ZE SŁOWAMI

Na lekcjach nie musi być nudno! Są dni, kiedy uczniowie klasy IIIC razem z wychowawczynią p.Renatą Szymańską biorą udział w różnych grach i zabawach edukacyjnych rozwijających pamięć, myślenie i koncentrację. Tak było i w tym przypadku. Tym razem bawiliśmy się słowami. Uczniowie między innymi na czas zapisywali słowa, które zaczynają się i kończą na tę samą literę, tworzyli rymy do konkretnych wyrazów. Wszyscy bawili się wspaniale!


Renata Szymańska

WYRÓŻNIENIE DLA JULII FORTUNIAK

Miło nam poinformować, że Julia Fortuniak z klasy V zdobyła wyróżnienie
w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Twórczości Mniej Znanej "Słowa jak promienie" organizowanym przez WODN w Zgierzu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A. Andrzejczak



LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Uczennice kl. IV A i kl. IV B, pod opieką p. Anny Sadok,  uczestniczyły w zajęciach organizowanych w Muzeum Miasta Zgierza. Nietypowa lekcja odbyła się w ramach projektu „Zgierskie szkoły inkubatorem cyfrowych kompetencji uczniów przydatnych w zawodach przyszłości”, a dotyczyła Zgierskich Fabrykantów. Uczestniczki poznały historyczne realia okresu kolonizacji tkackiej w Zgierzu, sytuację rozwijania się przemysłu włókienniczego w naszym mieście w XIX w. i na początku XX w. Dziewczyny brały aktywny udział w grze edukacyjnej przydatnej w nauce historii lokalnej, przedsiębiorczości oraz praw pracowniczych. Uczennice miały możliwość wcielić się w rolę tkackich potentatów mogących rywalizować o najlepsze zlecenia, rozwijać swoje fabryki i budować włókiennicze imperium. Wszyscy bardzo poważnie podeszli do rywalizacji, zarabiania pieniędzy, planowania i rozwijania się jako przedsiębiorcy. Mamy nadzieję, że dzisiejsza zabawa pozwoli na osiąganie sukcesów biznesowych w przyszłości.



LICZYMY KALORIE

Uczennice klasy V w ramach zajęć z przedsiębiorczości pod opieka p. A. Sadok z projektu Zgierskie szkoły inkubatorem cyfrowych kompetencji uczniów przydatnych w zawodach przyszłości uczyli się planować swój jadłospis zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, dokonywać właściwego wyboru zdrowych produktów, wykorzystywać informacje zawarte na opakowaniach, jak również przygotowywać zdrowy posiłek.




LEKCJA CHARAKTERYZACJI

Uczniowie klasy VI B w ramach lekcji plastyki mieli możliwość stać się charakteryzatorami teatralno-filmowymi.





MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY POEZJI JANA PAWŁA II- JAN PAWEŁ II PAPIEŻ-POETA

II miejsce zajęła Maria Janyska-klasa III B
wyróżnienie otrzymała Aleksandra Cyrulińska- klasa III B




NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA

W ramach propagowania i kultywowania tradycji świątecznych uczniowie klasy I A, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza palma wielkanocna”.
Wśród licznie zgromadzonych prac, jedna z naszych uczennic Daria Bachorska otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!



PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE

Dnia 28 marca w naszej szkole uczniowie klasy IA i IB wystąpili w przedstawieniu poświęconym  tradycji i zwyczajom wielkanocnym. Po powitaniu gości i krótkim wprowadzeniu nawiązującym do religijnego znaczenia Świąt dzieci mówiły wierszyk, odgrywały scenki  i śpiewały piosenki. Za przygotowanie dekoracji i pięknie nakrytego stołu odpowiadała p.Anna Sadok. Oprawę muzyczną zapewnił p.Leszek Nabiałczyk wraz z chórem szkolnym. Scenariusz przedstawienia przygotowała p.Barbara Wosiecka. W przygotowaniu dzieci brała również udział p.Ewa Bańbura.
                                                                                                   
                                                                                                          Barbara Wosiecka


ŚNIADANIE WIELKANOCNE

„…Spotkanie przy wielkanocnym stole pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie…”, dlatego uczniowie klasy I A pod opieka p. Anny Sadok przygotowali wspólne świąteczne śniadanie. Na stole zagościły tradycyjne potrawy i wielkanocne dekoracje. Uroczystość rozpoczęto od podzielenia się jajkiem i złożenia sobie życzeń. Następnie wszyscy delektowali się świątecznymi przysmakami. Do uczniów przyszedł list od Zajączka, a w nim świąteczne zadania, których rozwiązanie doprowadziło dzieci do słodkich prezencików. Wszyscy bardzo podziękowali Zajączkowi za super zabawę i upominki, obiecali oczekiwać Go w przyszłym roku.



WIZYTA W BIBLIOTECE

20 marca z okazji pierwszego dnia wiosny i zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas IA i IB pod opieką wychowawczyń p. A. Sadok i p. E. Bańbury odwiedziły Bibliotekę Miejską w Zgierzu. Dzieci miały możliwość poznać pracę funkcjonowania biblioteki. Podczas zajęć warsztatowych poznały tradycje i zwyczaje świąteczne, wysłuchały opowieści związanej ze świętami. Wzięły udział w zabawie ruchowej- slalom z jajkiem. Na zakończenie wykonały piękne kartki świąteczne.


WIOSENNE DRZEWO

Mały Samorząd Uczniowski pod opieką p. A. Sadok wraz z nadejściem wiosny zorganizował dla uczniów klas I-III konkurs plastyczny „Wiosenne drzewo”. Piękne prace stanowiły dekorację szkolnego korytarza, gdzie każdy mógł podziwiać kreatywność, pomysłowość i różnorodność wykorzystanych materiałów przez naszych uczniów. Wśród licznie zgromadzonych prac jury przyznało:

I m-ce Daria Bachorska
II m-ce Antosia Sencerek
III m-ce Alicja Gieraga
Wyróżnienia:
Pola Głowacka
Lena Jęczkowska
Marysia Kulesza
Zofia Olejniczak



PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Co roku w naszej szkole bardzo hucznie witamy Panią Wiosnę, a żegnamy Zimę.  21 marca 2018 r. uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III  przyszli wyjątkowo  ubrani w kolorach zieleni oraz udekorowani w symbole wiosenne. Mały Samorząd Uczniowski pod opieką p. Anny Sadok przygotował zabawy sprawnościowe i zadania pozwalające wykazać się znajomością zmian zachodzących w przyrodzie. Do rozwiązywania poszczególnych zadań wykorzystano nośniki multimedialne, co uatrakcyjniło zabawę. Każda klasa przygotowała piękne stroje dla Pani Wiosny, które zostały zaprezentowane  przed wszystkimi. Podczas zabaw towarzyszyły nam okrzyki związane z nadejściem wiosny:

„Zimo, zimo uciekaj,
wiosno, wiosno nie zwlekaj”

W atmosferze dobrej zabawy dzieci uczyły się współdziałania. Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole upłynął w wyśmienitych nastrojach. Impreza stała się wspaniałą okazją dla kultywowania tradycji szkolnych oraz integrowania się zespołów klasowych. Organizatorzy zadbali o zdrowy poczęstunek, w ramach akcji promującej zdrowy tryb życia, który został rozdany na zakończenie.




KONKURS PLASTYCZNY "LUBIĘ ZIMĘ'

7 marca 2018r został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Lubię Zimę” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Zgierzu. Pięć najlepszych prac naszych uczniów  wzięło udział w konkursie i tak jak w roku ubiegłym  zdobyliśmy nagrody :
II miejsce -  Zofia Olejniczak z kl IIIa
III miejsce
Alicja Gieraga     z kl IIIa
Wyróżnienie
Maksym Świerczyński z kl IIIc
Wszystkim serdecznie gratulujemy. Opiekun : Anna Słabęcka



REKLAMY CZAR

Uczniowie klasy 6a na zakończenie cyklu lekcji poświęconych reklamie postanowili spróbować swoich sił na tym polu. Efekty ich pracy można podziwiać na stronie słów cięcie-gięcie. Zapraszamy, bo warto!

LEKCJA PLASTYKI W MUZEUM

1 marca kl. V pod opieką p. Anny Sadok i p. Ilony Jatczak brała udział w niecodziennej lekcji plastyki w Muzeum w Łowiczu. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia skansenu, przyjrzenia się jak kiedyś mieszkali Księżacy Łowiccy, czym charakteryzowało się budownictwo ludowe. Głównym punktem wyjazdu były zajęcia warsztatowe, w czasie których uczniowie konstruowali łowicką chałupę. Pięknie powstałe prace każdy mógł zabrać do domu.



PRZEDSIĘBIORCZY UCZEŃ

Uczniowie z klasy IV a, IV b, V w ramach projektu „Zgierskie szkoły inkubatorem cyfrowych kompetencji uczniów przydatnych w „zawodach przyszłości” byli na wycieczce w banku Pekao SA w Zgierzu. Celem wycieczki było poznanie historii pieniądza, poznanie możliwości pomnażania go, lokowania i inwestowania. Uczniowie mieli możliwość zgłębienia tajemnic zabezpieczeń pieniądza, urządzeń dzięki którym można sprawdzić, czy dany banknot nie jest fałszywy. Na tej lekcji uczniowie dowiedzieli się też jakie są różne formy płatności, podkreślono znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej we współczesnym świecie. Pracownicy instytucji finansowej bardzo chętnie udzielali odpowiedzi uczniom na nurtujące ich pytania. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki i ulotki.
Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Banku za miłe przyjęcie i praktyczną lekcję dotycząca finansów.
Opiekun: p.Anna Sadok



BABCIE I DZIADKOWIE ZNOWU W ŁAWKACH SZKOLNYCH

Uczniowie klas 4A i 4B zaprosili na lekcję muzyki swoje babcie i dziadków a nawet pradziadków. Zasiedli oni w ławkach szkolnych razem ze swoimi wnukami. Uczyli się piosenki, grali na instrumentach perkusyjnych. Wszyscy się świetnie bawili.



OD PASJI DO BIZNESU

W ramach projektu Zgierskie szkoły inkubatorem cyfrowych kompetencji uczniów przydatnych w zawodach przyszłości, uczennice kl. IV A i IV B pod opieką p. Anny Sadok  uczestniczyły w wycieczce do Papugarni w naszym mieście. Uczennice miały możliwość podziwiać piękne, egzotyczne ptaki, ale również zgłębić tajemnicę otwarcia dobrego biznesu. Poznały specyfikę pracy ludzi chcących dobrze zarabiać, ale jednocześnie robić to, co naprawdę lubią. Właściciel przybliżył uczestnikom wycieczki zasady funkcjonowania papugarni, jako miejsca do hodowli papug, ale również jako miejsca pracy.



ETWINNING W 3C

W ramach projektu eTwinning uczniowie klasy IIIC rozwijają swoje kompetencje językowe z j.angielskiego i j.francuskiego, nawiązują nowe przyjaźnie, a przy tym dobrze się bawią! Ostatnio po raz kolejny pracowaliśmy z laptopami, uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i stworzyć logo naszego projektu o emocjach 3_emot, odbyła się także wiedeokonferncja z naszym partnerem w Anglii. W ramach nawiązywania współpracy i zacieśniania więzi międzynarodowych,uczniowie zrobili sobie selfie i z pomocą prowadzących wstawili krótki opis o sobie na TwinSpace, oczywiście w języku obcym! Nad całym projektem czuwają koordynatorki pani pedagog Paulina Janiszewska i wychowawczyni IIIC pani Renata Szymańska.




SPOTKANIE Z PISARZEM

27.02.2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarzem p. Pawłem Beręsewiczem. Autor został zaproszony przez wychowawczynię IIIC p. Renatę Szymańską. Na spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie z klas II, IIIa, IIIb, IIIc, IVa, IVb i VIa. Na początku odbyła się krótka prezentacja wcześniejszego dorobku zawodowego autora i przełamanie lodów z uczestnikami. Pisarz opowiedział o swojej pierwszej pracy nauczyciela języka angielskiego, przeprowadził krótkie rozmówki po angielsku z uczestnikami spotkania. Następnie pan Beręsewicz zainscenizował rozmowy przy herbacie lub kawie z wybranymi uczestnikami na temat ich preferencji czytelniczych oraz poszczególnych książek autora. Rozmowy odbyły się na temat wojny na podstawie książki "Czy wojna jest dla dziewczyn?"- rozmowa z Antosią Sencerek z klasy IIIb, kryminalne w oparciu o utwór "Człowiek z blizną"- rozmowa z Wiktorią Szwajkiewicz z klasy VIa, a także o sporcie . Tuta furorę zrobiła książka pt."Więcej niż klub". Pisarz rozegrał krótki mecz piłki nożnej z jednym z uczniów klasy IVa - Wiktorem Sadokiem. Na koniec spotkania uczestniczyli zadawali pytania autorowi i otrzymali autografy. Atmosfera podczas spotkania była magiczna. Wszyscy uczniowie z zapartym tchem słuchali pana Beręsewicza, a ci, którzy pili z nim herbatkę, na pewno zapamiętają spotkanie na długie lata.




NIETYPOWE ZAJĘCIA W KLASIE IIIC

21.02.2018r.w klasie IIIC, na zajęciach wychowawczyni, p. Renata Szymańska, rozmawiała z uczniami o przyznawaniu Orderu Uśmiechu. Uczniowie odegrali scenki z ceremonii pasowania różą, wręczanie medalu. Nie zabrakło nawet soku z cytryny, który odznaczeni uczniowie musieli wypić z uśmiechem na twarzy :) Wszyscy doskonale się bawili i wspólnie stwierdzili, że lekcja też może być ciekawa i pouczająca bez typowego siedzenia w ławce. Życzymy sobie takich więcej!



BEZPIECZNY INTERNET

Internet to kopalnia wiedzy i świat wirtualny, gdzie młodzi ludzie spędzają dużo wolnego czasy, który bywa czasem bardzo niebezpieczny. Wiedzą o tym uczniowie z Małego Koła Teatralnego, dlatego pod opieka p. Anny Sadok wystawili przedstawienie, które miało na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z INTERNETU. Młodzi aktorzy w sposób barwny przedstawili swoim widzom w jaki sposób mogą spędzać czas przy komputerze i czuć się zawsze bezpiecznie. Gra aktorska, piękne stroje, scenografia oraz muzyka przyciągnęły uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem oglądały spektakl. Umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Na zakończenie każdy widz został obdarowany pamiątkową zakładką, na której widniały główne Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
Mów, jeśli jest coś nie tak!
Zabezpiecz swój komputer!
Nie podawaj swoich danych!
Obsada:
Kaśka :
Michalina Tomas
Mama:
Antonina Sencerek
Tata:
Hanna Gawron
Koleżanki:
Magdalena Cyrulińska
Pola Głowacka
Lena Jęczkowska
Aleksandra Tomczak
Wirusy:
Maria Łopacińska
Szymon Gabrysiak
Oszuści:
Aleksandra Cyrulińska
Wiktoria Marciniak

Złe treści:
Kornelia Tomaszewska
Spam:
Paulina Marciniak
Mikołaj Franciszkowski
Uzależnienie:
Julia Łuszcz
Oskar Pietruszka

Oprawa muzyczna: p. Leszek Nabiałczyk





OSTATKI W KLASIE 1A

Uczniowie klasy I a świętowali  w ostatni dzień karnawału słuchając muzyki z dalekiej Brazylii, rozmawiając o tradycji przebierańców w Polsce i racząc się pysznymi pączkami oraz domowymi faworkami.




WALENTYNKI

Okazywanie uczuć, sympatii, mówienie miłych słów nie zawsze przychodzi łatwo. Dlatego jest taki dzień w roku, Dzień Św. Walentego, kiedy możemy obdarowywać innych miłymi słowami, upominkami, niespodziankami. MSU zorganizował pocztę walentynkową, przez którą przeszły piękne, niepowtarzalne, pełne sympatii, miłych słów kartki. Trafiły do swoich wybrańców dzięki walentynkowemu listonoszowi, którym była p. Anna Sadok. Tego dnia w szkole panowała bardzo miła atmosfera, niektórzy ubrali się w kolorach miłości, inni obdarowywali się słodkimi upominkami. Już wiemy, ile dla siebie znaczymy i jak bardzo się wszyscy lubimy.



MAŁY ANGLISTA

24 stycznia 2018 r odbyła się w naszej szkole trzecia edycja konkursu „ Mały Anglista” dla klas III IV
W konkursie wzięło udział 20 uczniów. A oto nasi zwycięzcy :
I miejsce
Jakub Pawłowski       IV b
II miejsce
Mateusz Szymczak  III b
III miejsce
Emilia Bachorska    IV b
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu
Organizatorzy : Anna Słabęcka, Iza Marczak


BAL KOSTIUMOWY

W karnawale uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w balu kostiumowym. 22 stycznia progi naszej szkoły przekroczyły dzieci przebrane za  bohaterów znanych bajek,  można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, kotki, Spider-Mana, Ninjago, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Nawet nauczyciele wystapili w pięknych strojach karnawałowych. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił wodzirej, który nikomu nie pozwolili się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w organizowanych konkursach. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Mimo chwilowego zmęczenia wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy uczestników zabawy. Podczas odpoczynku wszyscy udali się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.


ORSZAK TRZECH KRÓLI

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami bardzo licznie wzięli udział w Orszaku Trzech Króli.
Zgodnie z zaleceniami przebraliśmy się tematycznie. Spośród 25 uczniów biorących udział  w Orszaku 14 przebrało się za pastuszków tak jak wcześniej ustaliliśmy. Po Mszy Św. Wyruszyliśmy z Kościoła MB Dobrej Rady do stajenki  znajdującej się przy Kościele Św. Katarzyny.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu kostiumów dzieci i uczestnictwo w Orszaku.

Opiekunowie: Barbara Wosiecka i Anna Sadok.


SPOTKANIE Z PISARZEM

27 lutego w naszej szkole uczniowie będą mieli okazję poznać osobiście pisarza, którego fragmenty tekstów znają między innymi z podręczników. Odbędzie się bowiem spotkanie autorskie z panem Pawłem Beręsewiczem pisarzem, poetą, tłumaczem, leksykografem. Pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody „Guliwera”, konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Autor odpowiedział pozytywnie na zaproszenie wystosowane przez panią Renatę Szymańską. Nie możemy się już doczekać spotkania!


STREFA KIBICA

Nasza szkoła 24 stycznia zamieniła się w strefę kibica. Uczniowie klasy IIIc mocno kibicowali i trzymali kciuki za swojego kolegę z klasy, Patryka Woźniaka, który startował w zawodach kartingowy Racing Center w Łodzi. Indywidualnie Patryk zajął X miejsce, zaś drużynowo nasza szkoła zajęła 2 miejsce! Możemy być dumni z naszych zawodników! Gratulacje!!!




ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada klasa 3 c brała udział w akcji Śniadanie daje moc. Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie 10 zasad zdrowego odżywiania, ustaliliśmy wspólnie, dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Uczniowie w grupach przygotowywali zdrowe kanapeczki, sałatki i owocowe szaszłyki. W degustacji uczestniczyli uczniowie całej szkoły, jak również nauczyciele. Dzieci bawiły się "wyśmienicie" :)




2 3 4 5

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego