Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu

Idź do spisu treści

Menu główne

 

 
 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

KONKURS NA NAZWĘ ŚWIETLICY

W maju został ogłoszony konkurs na nazwę świetlicy szkolnej, w którym brały udział dzieci z klas I – III. Konkurs wygrała Justyna Stępień z klasy II, która zaproponowała nazwę „Tęczowa Chmurka”. Drugie miejsce zdobyła Julia Karolak z klasy I B („Świetliczaki Śmiechaki”), a trzecie Oliwia Matysiak z klasy II („Motylki Oliwki”). Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki. Konkurs zorganizowała p. Anna Słabęcka.

XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY UCZNIÓW KLAS III

22 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Zgierzu odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III.
Naszą szkołę reprezentowali: Kliś Laura, Tomczak Michał, Zakrzewski Damian.
Każdy z uczniów biorących udział w konkursie indywidualnie zmagał się z różnymi zadaniami i łamigłówkami matematycznymi.
Nasi przedstawiciele spisali się znakomicie i zajęli wszystkie trzy miejsca:
I miejsce
Zakrzewski Damian kl. III b
II miejsce
Tomczak Michał kl. III a
III miejsce
Kliś Laura kl. III a

Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki w postaci książek i przyborów szkolnych.
Gratulujemy!
Opiekunowie: p. Marianna Pardej i p. Grażyna Sokół


WYCIECZKA KLAS TRZECICH

W dniach 18, 19 i 20 maja klasy III a i III b  pod opieką wychowawczyń, p. Marianny Pardej i p. Grażyny Sokół wyjechały na wycieczkę, której celem było poznawanie pięknych i ciekawych miejsc w naszym kraju, a także wzbogacanie wiedzy,wykorzystywanie jej w działaniach praktycznych nabywanie nowych doświadczeń. Dzieci zwiedziły Kraków (Wawel, Stare Miasto, Sukiennice), kopalnię soli w Bochni i Zator, gdzie aktywnie spędziły czas w Parku Ruchomych Dinozaurów, Parku Owadów, Parku Bajek i Wodnych Stworzeń. Był też czas na wspólne zabawy sportowe, gry, rozmowy, dyskotekę. Wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, co przejawiało się w wypowiedziach ustnych i pisemnych naszych trzecioklasistów. Poza tym radosne twarze na zdjęciach są tego potwierdzeniem.


KLASA 2 W ŁOWICZU

Dnia 14.05.2015r. klasa II  Szkoły Podstawowej nr 10 udała się pod opieką wychowawcy Alicji Najman na jednodniową wycieczkę szkolną do Łowicza.
Wycieczka wyruszyła ze szkoły o godzinie 7.30. Najpierw uczniowie udali się do Muzeum regionalnego w Łowiczu. Tam oglądali przeróżne eksponaty w wielu salach wystawowych prezentowane tematycznie. Następnie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach plastycznych. Wykonane prace uczniowie zabrali ze sobą do domu. Później cała grupa udała się do stadniny koni „U kowala”. Tu dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach związanych z pielęgnacją koni. Uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki na temat koni, karmili  zwierzęta, czyścili ich sierść, jeździli konno, odbyli również przejażdżkę wozem traperskim po obrzeżach Puszczy Bolimowskiej. W przerwach między zajęciami bawili się na wspaniale wyposażonym placu zabaw, grali w piłkę nożną i tańczyli przy dźwiękach skocznej muzyki.
Następnie cała grupa udała się do restauracji na zasłużony, pyszny obiad.
Po obiedzie cała wycieczka udała się do Sromowa, gdzie zwiedzano Muzeum Figur Ruchomych. Scenki prezentowane w muzeum przedstawiały pory roku, pracę na roli, ważne wydarzenia z historii  Polski. Cały spektakl był bardzo barwny i atrakcyjny.
Po zwiedzeniu muzeum uczniowie wrócili do Zgierza, zadowoleni i pełni wrażeń z wycieczki.


LOKALNA AKCJA SPORTOWA

8 maja br. w naszej szkole odbył się mecz towarzyski z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Zgierzu.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierza Pan Marek Lipiec oraz Dyrektor Naszej Szkoły Pan Paweł Marynowicz.
Pan Marek Lipiec uroczyście otworzył rozgrywki poprzez rzut do kosza. Ponadto  dziewczęta z obu szkół zaingurowały mecze układem tanecznym przygotowanym specjalnie na tę okazję. Atrakcje rozgrzały publiczność i wprowadziły w atmosferę meczu.
Z każdej ze szkół startowały cztery drużyny: dziewcząt i chłopców klas IV oraz dziewcząt i chłopców klas V. Mecze podzielone były na kwarty, z których każda trwała 8 minut. W przerwach kibiców do wzmożonego dopingu zagrzewały dziewczęta, z przygotowanymi przez siebie układami tanecznymi.
Rozgrywki wzbudzały wiele emocji wśród wszystkich uczestników turnieju. Kibice swoim dopingiem zagrzewali do walki, emocjom nie było końca. Po zakończonym turnieju uczestnicy dyskutowali z ożywieniem o wynikach poszczególnych meczów.
Ostatecznie nagrody powędrowały do chłopców klas IV i V SP 4 oraz dziewczynek klas IV i V SP 10 – można by więc powiedzieć, że podzieliliśmy się zwycięstwami :-)
Założeniem wszystkich naszych zajęć jest zachęcanie do aktywności jak największej ilości uczniów, więc podczas LAS-u każdy znalazł dla siebie miejsce – na boisku w grze lub w tańcu, na trybunach w zagrzewaniu do walki, czy w przygotowywaniu zdrowego poczęstunku.
Tak, tak, nie mogliśmy zapomnieć o zdrowym i pełnowartościowym posiłku po turnieju, więc w klasie nieopodal sali gimnastycznej przygotowano poczęstunek dla wszystkich uczestników w postaci jabłek, bananów i wody mineralnej.
Na pamiątkę turnieju, a także dobrej zabawy – ostateczny wynik tak naprawdę nie był taki ważny – każdy zespół uczestniczący w rozgrywkach oraz każdy zespól taneczny zagrzewający do walki otrzymał pamiątkowy dyplom.
Spotkanie okazało się tym bardziej owocne, że uczniowie zacieśnili więzy oraz już umówili się na kolejne spotkanie. Narodziły się też pierwsze międzyszkolne  przyjaźnie.
A Wam jak podobał się LAS ?AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

Dnia 8 maja w naszej szkole odbył sie uroczysty apel upamiętniający 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Swoją obecnościa zaszczycił naszą społeczność Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Miasta Zgierza Pan Marek Lipiec. Dzieci z uwagą wysłuchały przygotowanego przez uczniów naszej szkoły programu. Pieczę nad wszystkim sprawowali: historyk p. Dominik Kaźmierski oraz opiekunka Koła Teatralnego p. Ewa Bańbura. Koło wspomagał Chór Szkolny a solo wykonała Oliwia Kosiewicz z klasy piątej. Mamy nadzieję, że ta lekcja historii głęboko zapadnie w pamięć naszym dzieciom.


KANGUR MATEMATYCZNY

Dnia 19 marca 2015r. odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Wśród licznej grupy uczniów naszej szkoły, którzy w nim uczestniczyli, na szczególne słowa uznania zasłużyli:
Damian Zakrzewski z klasy 3b, który uzyskał wynik bardzo dobry,
oraz osoby z wyróżnieniem:
Laura Kliś kl. 3a;
Michał Tomczak kl. 3a;
Magda Wosiecka kl. 4b;
Zuzanna Gawron kl. 4a;
Weronika Cylke kl 4a.
Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom!!!


ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI

W dniu 13 maja 2015r uczniowie naszej szkoły udali się pod opieką Anny Sokół do Miejskiego Domu Kultury na konkurs recytatorski „Świerszczykowe wierszyki”.  Konkurs  wyłonił finalistów, którzy zajęli I miejsce i tym samym przeszli do następnego etapu konkursu. Naszymi finalistkami zostały: Wiktoria Szwajkiewicz (kl. 3a), Julia Fortuniak (kl.2),  Zuzanna Nowak (kl.1a). Uczennice te będą walczyły w dniu 31 maja w Łódzkim Domu Kultury podczas konkursu wojewódzkiego. Uczennica Andżelika Szpruch (kl.1b) i Wiktoria Łuczak (kl.3b) zajęły zaszczytne drugie miejsce.

KONKURS MIĘDZYSZKOLNY "JUŻ WIEM, UMIEM, POTRAFIĘ"

Po wielu latach do naszej szkoły powrócił konkurs dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych: „Już wiem, umiem, potrafię”, który został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zgierza pana Przemysława Staniszewskiego.
11 maja 2015 r. udział w konkursie wzięli przedstawiciele z siedmiu szkół podstawowych naszego miasta. Trzy osobowe drużyny pod opieką swoich nauczycieli przyjechali nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności, ale również poznać się z rówieśnikami innych szkół. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, właściwe kojarzenie i wykorzystywanie wiedzy w rozwiązywaniu określonych problemów, umiejętności w zakresie komunikowania się, współpracy i działania w grupie. Wszyscy uczniowie zostali docenieni i nagrodzeni upominkami sponsorowanymi przez Urząd Miasta Zgierza, dyplomami od organizatora konkursu, natomiast dla wygranych trzech pierwszych miejsc były piękne albumy, dzięki którym uczniowie będą mogli zgłębiać swoją wiedzę.
Laureaci:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Niepokoja
Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy!
Organizator: Anna SadokEKOASY

12 maja br. w Szkole Podstawowej w Słowiku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej pt. „ EKOASY” dla klas III.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:


Kowalska Milena  kl. III A
Łuczak Wiktoria kl. III B
Tomczak Łucja kl. III A
Więckowska Maja kl. III A


Uczennice pracowały zespołowo i zajęły II miejsce.

Opiekunowie konkursu: Marianna Pardej i Grażyna Sokół


ZŁOTA NUTKA

Dnia 7 maja br. Chór Szkolny wyśpiewał pierwsze miejsce w konkursie "Złota nutka", który jest organizowany przez MOK w Zgierzu.

Oto zwycięzki skład:

Banasiak Julia
Banasiak Marta
Bień Julia
Burdyka Anna
Burdyka Weronika
Cylke Weronika
Geiger Dominika
Geiger Vanessa
Kosiewicz Oliwia
Łukasik Maria
Ostruszka Julia
Owczarek Karina
Puszczyńska Magda
Sadok Wiktoria
Tarczyńska Patrycja
Tomczak Łucja
Trębicka Kasia
Wasiak Zuzia
Wewiórska Martyna
Wosiecka Magda
Zagrosik Wiktoria

Gratulujemy!!!

WIECZÓR POEZJI ANGIELSKIEJ - PRZEDSTAWIENIE DLA RODZICÓW

6 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole wieczorek poezji angielskiej poświęcony Wielkiej Brytanii. Swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne zaprezentowali uczniowie kl. IV b.  swoim rodzicom, dziadkom oraz rodzeństwu.
opiekun p. Ewa Pawlak
dekoracja p. Anna Sadok
oprawa muzyczna p. Leszek NabiałczykZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY!

Pojawienie się pierwszych nowalijek skłoniło naszych najmłodszych kolegów do urozmaicania swojego menu. Propagując zdrowe odżywianie i utrwalając wiedzę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców dzieciaki z klasy I b postanowiły samodzielnie przygotować wiosenną sałatkę. Przynieśli potrzebne produkty: sałatę, rzodkiewki, szczypiorek, czosnek, ogórki i pomidory. Wszystkie składniki zostały dokładnie umyte, a następnie pokrojone i wymieszane. Powstała bardzo kolorowa i apetyczna sałatka. Choć wielu z nas nie lubi sałaty, okazało się, że przy odpowiednim jej przyrządzeniu potrafi być bardzo smakowita. Wszyscy się zajadali. Niektórzy obiecali, że przygotują taką pyszną sałatkę w domu dla swoich rodziców. Mamy nadzieję, że dotrzymają słowa!

Dla zainteresowanych podajemy przepis na naszą sałatkę:

Wiosenna sałatka
:

  • kilka liści sałaty

  • pęczek szczypiorku

  • ogórek zielony

  • pęczek rzodkiewek

  • 2 pomidory

  • 2 ząbki czosnku

  • sól, pieprz do smaku

  • odrobina oliwki

  • zioła prowansalskie


SMACZNEGO !!!

MOJE MIASTO, MOJA RODZINA

29 kwietnia 2015 roku odbyła się XIV edycja konkursu powiatowego „Moje miasto, moja rodzina” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Zgierza i gminy Zgierz organizowanego przez p. Anetę Andrzejczak i p. Ewę Pawlak. Patronat nad konkursem od lat sprawuje p. Adam Zamojski z Towarzystwa Przyjaciół Zgierza oraz Muzeum Miasta Zgierza.
Poziom tegorocznej edycji jury uznało jako wyjątkowo wyrównany. Uczestnicy ciekawie i z pasją opowiadali o swoich przodkach czy miejscach, z którymi są związani emocjonalnie. Wśród laureatów nie zabrakło naszych reprezentantek
Gabrysia Gałązka z klasy 4b zajęła trzecie miejsce, a Dominika Geiger z 6a zdobyła wyróżnienie.


OMNIBUS - CZYLI WIEM WSZYSTKO

30 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr.5 w Zgierzu, odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy ogólnej dla trzecioklasistów - „ OMNIBUS- czyli wiem wszystko”. Była to już XVII edycja tego konkursu, który obejmował 3 etapy:
I
jednolity dla wszystkich uczestników,
II- zadania różne dla 10 półfinalistów,
III
zadania różne dla 3 finalistów.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Marceli Ryszkowski
kl. III B
Jan Szymczak
kl. III A
Marcel Tomaszewski
kl. III A
Cała trójka dostała się do II etapu, natomiast w finałowej trójce znaleźli się Janek Szymczak i Marcel Tomaszewski.
Ostatecznie OMNIBUSEM 2015 został Marcel Tomaszewski.
Gratulujemy!

Opiekun konkursu: Marianna Pardej

WIECZÓR POEZJI ANGIELSKIEJ

Dzieci z klasy 4B przygotowane przez p. E. Pawlak zaprosiły, dn. 28 kwietnia, uczniów klas 4-6 na Wieczór Poezji Angielskiej. Przedstawiły one opowieść o zwyczajach Anglików, królowej Wielkiej Brytanii i innych sprawach związanych z życiem codziennym Brytyjczyków. Ilustrowane to było wierszami deklamowanymi w języku angielskim.


KIBICUJEMY ZAPAŚNIKOM

Podczas weekendu-  26 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły kibicowali zawodnikom biorącym udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach, które odbywały się na  zgierskim MOSIRze.  
Uczniowie i uczennice klasy 6 B byli zaopatrzeni w plakaty i atrybuty wzorowego kibica. Dziewczyny dopingowały zawodników układem tanecznym, natomiast chłopcy zagrzewali ich do walki głośnymi owacjami.
Zawody  komentował słynny zapaśnik- pan Andrzej Supron.
WIZYTA W SCHRONISKU

Jak co roku Samorząd Uczniowski organizowała na terenie szkoły zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska MEDOR w Zgierzu. Uczniowie okazali się bardzo hojni, zebrane puszki dla psów, sucha karma i makarony Mały Samorząd Uczniowski przy współpracy z rodzicami zawiózł 25 kwietnia Fundacji, gdzie dzieci zostały bardzo ciepło przyjęte . Nasi najmłodsi uczniowie mogli wysłuchać krótkiej prelekcji wygłoszonej przez Panią Prezes, jak również mogli zwiedzić schronisko.

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH DO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W ŁODZI

20 marca 2015 roku klasy I a i I b pod opieką p. Ewy Bańbury i p. A. Sadok wybrały się  na wycieczkę do Wojewódzkiej Komendy Policji w Łodzi, podczas której mogli bliżej przyjrzeć się pracy policjanta, obejrzeć sprzęt, jakim dysponuje w pracy. Uczestniczyli w pokazie działania armatek wodnych, helikopterów policyjnych, radiowozów, oglądali ubiór zabezpieczający bezpośrednio policjanta (kaski, ochraniacze, kamizelki kuloodporne, tarcze) w jego pracy. Podsumowanie spotkania była prelekcja pani policjantki w czasie której obejrzeli projekcję filmu o szkoleniach młodych policjantów.


5 MILIONÓW

Spośród całej społeczności uczniowskiej zostało wytypowanych 36 zawodników w 3 kategoriach wiekowych: grupa pierwsza - klasy I i II, grupa druga - klasy III i IV, grupa trzecia - klasy V i VI, którzy reprezentowali naszą szkołę w  zawodach.  Dzieci mogły sprawdzić się w różnych konkurencjach, gdzie decydowała nie tylko zwinność, szybkość i sprawność lecz również spostrzegawczość.  Konkurencje odbywały się na zasadzie wyścigów rzędów, zaczynając od najmłodszych i zwiększając trudność wykonania ćwiczenia przy kolejnych grupach.  Najciekawszymi konkurencjami były: wyścigi z przyborami, skoki na piłkach z uszami, toczenie opony, jazda na deskorolce, układanie piłek edukacyjnych w odpowiedniej kolejności oraz konkurencja ułożenie hasła „5 MILIONÓW”. Łącznie rozegrano 12 konkurencji, którym towarzyszyły duże emocje.Wyścigi rzędów to nie tylko rywalizacja między zawodnikami, ale także wspólna zabawa oraz bardzo dobra integracja klas młodszych ze starszymi. Po zaciętych wyścigach, dużej dawce nerwów i przy ogromnym dopingu uczestników nasza szkoła zajęła III miejsce.


APEL WIELKANOCNY

27 marca odbył się w naszej szkole apel wielkanocny. W przepięknej scenerii stworzonej przez p. p. M. Pardej i p. A. Sadok, dzieci przygotowane przez p. p. E. Bańburę i p. B. Wosiecką przekazały uczniom szkoły informacje o tradycjach wielkanocnych, wiersze o tematyce świątecznej, oraz piosenki świąteczne. Do śpiewu naszych małych artystów  przyłączali się również widzowie. Była bardzo miła, ciepła i swiateczna atmosfera.
Na zakończenie apelu ogłoszone zostały wyniki konkursu na palmę wielkanocną, zorganizowanego przez SU. Nagrody i dyplomy wręczał p. Dyrektor P. Marynowicz.

Laureaci:
I miejsce - Dominik Majewski IIIB
II miejsce - Julia Szałowska IIIA
III miejsce - Martyna Jadczak IA

wyróżnienia:
Alicja Gieraga - Oddział Przedszkolny
Dominik Fortuniak IB
Jakub Gąsienica-Mikołajczyk IB
Natalia Świercz II
Marta Banasiak IIIA
Ola Karasińska IIIB
Patrycja Podgórska IIIB
Erwin Brzeziński IIIBIII SEJMIK SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH MIASTA ZGIERZA

Już po raz trzeci zorganizowaliśmy w naszej szkole spotkanie Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych w Zgierzu. W tym roku hasło przewodnie Sejmiku brzmiało: Szkoła na sportowo. Do udziału zgłosiły się Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 8. Uczestnicy przedstawili działania z pracy SU w swoich szkołach oraz odbyła się debata na temat sportu i aktywności fizycznej. Uczniowie w czasie dyskusji poruszyli kwestię rozwoju aktywności fizycznej w naszym mieście. Wszyscy byli jednogłośni, iż szkoły, do których uczęszczają, oraz nasze miasto Zgierz dają możliwości rozwijania sprawności fizycznej, proponując zajęcia dodatkowe, umożliwiając korzystanie z pływalni, boisk sportowych, Orlików, lodowiska, siłowni w parku ogólnie dostępnej itp. Następnie wysłuchaliśmy prelekcji zaproszonego gościa pana Adama Nieckarza, rodowitego zgierzanina, studenta Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Łódzkiego, który jako jeden z nielicznych ludzi na świecie przejechał Saharę na rowerze. Podzielił się z nami swoimi doświadczeniami i zaraził swoją ogromną pasją. Udowodnił, że jazda na rowerze, choć tak banalna i każdemu dobrze znana, pozwala na przeżycie niezwykłych przygód i przyczynia się do rozwoju fizycznego. Po ekscytującej podróży z panem Adamem udaliśmy się na krótką przerwę, podczas której wszyscy skorzystali z poczęstunku i przygotowali się do gier i zabaw sportowych,  opracowanych i przeprowadzonych przez panią Ilonę Jatczak, naszą nauczycielkę wychowania fizycznego. Konkurencje sportowe były skorelowane z językiem polskim. Uczestnicy wykonywali ćwiczenia fizyczne, rozwiązywali krzyżówkę, układali  hasło. Wszyscy bawili się wyśmienicie.
Organizatorzy:
p. p. Anna Sadok, p. Ewa Pawlak

Współpraca: p. Ilona Jatczak
Drużyna
reprezentująca szkołę: Zuzanna Gawron, Julia Bień Nicola Pietrzak

Prowadząca: Zuzanna Kalwinek
Obsługa techniczna:
Adam Michalak (kl. V), Krzysztof Janicki (kl. VI a), Szymon (kl. VI a),  Aleksandra Jędrzejczak (kl. VI b), Justyna Gaweł (kl. IV b), Zuzanna Wasiak (kl. IV b),

 WIOSENNE PORZĄDKI

W ramach przywitania pory roku – wiosny, Samorząd Uczniowski pod opieką p. Ewy Pawlak i p. Anny Sadok ogłosił konkurs klasowy na plakat pt.: „Wiosenne porządki”. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowań naturalnym cyklem przyrody, rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci, integracja zespołu klasowego, nauka zdrowej rywalizacji. Wszystkie klasy bardzo się zaangażowały w przygotowanie swojego plakatu. Jury w składzie p. Barbary Wosieckiej i p. Anety Góralskiej -Andrzejczak przy ocenie brało pod uwagę pomysłowość i kreatywność, siłę przekazu, estetykę, zgodność z tematem. Zostały wybrane dwa plakaty, które zasługiwały na wyróżnienie – klasy I b i klasy IV b. Zwycięzcy zostali obdarowani drobnymi upominkami, a pozostałym wręczono dyplomy uczestnictwa. Wszystkim bardzo gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!!!

APEL "STOP!!! CYBERPRZEMOCY!!!"

Dnia 13 marca br. miał w naszej szkole miejsce apel, którego myślą przewodnią było hasło "STOP!!! CYBERPRZEMOCY!!!". Dzieci poznawały zasady postępowania w internecie tzw netykietę. Przeprowadzony został również QUIZ na temat netykiety. Dzieci były bardzo zaangażowane i zywo ragowały na treści przekazywane przez kolegów i koleżanki.
Apel przygotowały p. p. Agnieszka Wojciechowska, p. Ewa Pawlak, p. Anna Sadok.
W trakcie apelu nastąpiło rozwiązanie konkursów organizowanych przez SU. Nagrody rozdawali
p. Dyrektor Paweł Marynowicz, oraz opiekunowie samorządów (małego klasy 1-3) p. Anna Sadok i (dużego klasy 4-6) p. Ewa Pawlak.


WIOSENNY ROZRUCH

Uczniowie naszej szkoły czynnie powitali pierwszy dzień wiosny.
Klasy młodsze w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny wyruszyły na spacer, obserwując zjawiska przyrodnicze. Korzystając z promieni słonecznych, dzieci bawiły się na placu zabaw. Pozytywne emocje związane z aktywnością fizyczną pomogły malcom nabrać energii i rozpromienić ich buzie.
Starsze klasy przywitały wiosnę na boisku szkolnym.
Nikt się nie nudził. Wszyscy aktywnie brali udział w zbiorowych skokach przez skakankę, w jeździe na rowerkach, w kręceniu koła hula-hop, w zabawie w szczura, w grze w króla strzelców.
Wiosna sprawiła dzieciom wiele radości, wszystkim towarzyszyły świetne humory.
Po takim naładowaniu baterii cały tydzień minie w mgnieniu oka. To było idealne przebudzenie z zimowego letargu.
WITAJ WIOSNO!!NASZE MISTRZYNIE

4 marca wzięłyśmy udział w międzyszkolnym turnieju koszykówki, który odbył się w hali zgierskiego MOSiRu. Konkurencja z innych szkół była bardzo silna, ale byłyśmy dobrej myśli dzięki koleżankom, które głośno dopingowały nas na trybunach.
Nastawienie przed meczem oraz wcześniejsze treningi szybko przyniosły pierwsze efekty. Już od pierwszej kwarty pierwszego meczu prowadziłyśmy. Każda zawodniczka miała szansę wejść na boisko i wykazać się zdobytymi na lekcjach w-f umiejętnościami. Ku naszemu zadowoleniu, udało nam się wygrać każdą kwartę i wszystkie mecze, zwyciężyłyśmy w całym turnieju!
Do szkoły wróciłyśmy z pięknym pucharem i dyplomem, na którym podpisała się każda z nas. Byłyśmy z siebie bardzo dumne.
Dostałyśmy się do następnego etapu, tym razem powiatowego i mamy nadzieję, że również odniesiemy w nim sukces.
W zawodach powiatowych wygrałyśmy dwa mecze w eliminacjach grupowych.W meczu finałowym spotkałyśmy się ze szkołą z Głowna, mecz ten przegrałyśmy zajmując drugie miejsce w powiecie.

Turniej okazał się dla nas naprawdę wspaniałą zabawą. Była to okazja do poprawienia wzajemnych relacji oraz poznania nowych osób.
MÓJ NIEZAPOMNIANY DZIEŃ - WYPRAWA NA ŁYŻWY

Mój niezapomniany dzień!
Takim hasłem jedna z naszych uczennic określiła wyjście na lodowisko. Uczniowie naszej szkoły w ramach  propagowania zdrowego spędzania czasu wolnego wybrali się na łyżwy. Sprzęt potrzebny na lodowisku każdy spakował do plecaków i był gotowy już od samego ranka. Niektórzy pierwszy raz  stawiali kroki na lodowisku. Na początku nie było łatwo, ale nie poddawali się, walczyli sami ze sobą, ze swoimi słabościami. Nie poszło to na marne, bo zabawę i radość jaką mieli z jazdy była nie oceniona. Wszyscy zmęczeni, ale pełni szczęścia wrócili na zajęcia lekcyjne. Już czekają na kolejne wyjście.CALINECZKA

Koło teatralne klas I-III przygotowało przedstawienie pt. „Calineczka". Występ dzieci z koła bardzo podobał się koleżankom i kolegom, którzy bardzo żywiołowo reagowały na to co dzieje się na scenie. Dziękujemy p. Annie Sadok za przygotowanie tego przedstawienia.

Obsada:
Calineczka - Wiktoria Szwajkiewicz
Ogrodnik
Emilka Bachorska
Kwiaty :
Julia Fortuniak
Agata Jaworska
Julia Karolak
Gabrysia Klimkiewicz
Patrycja Urbańska
Mama Rechotka
Anna Stopczyk
Rechotek - Mikołaj Wosiecki
Myszka :
Weronika Dębowska/Justyna Stępień
Kret
Angelika Szpruch
Jaskółka Zuzanna Lewandowska
Chrabąszcze :
Julia Fortuniak
Gabrysia Klimkiewicz
Małgosia Sikorska
Pająki
Dominik Fortuniak, Alexander Popek
Elf
Dominik FortuniakLEKCJA ŻYWEJ PRZYRODY

21 stycznia w naszej szkole odbyła się "Lekcja żywej przyrody". Tematem lekcji były gady, a główną atrakcją były węże. Opiekun opowiadał o ich sposobie życia. Każdy z uczniów mógł ich dotykać pod jego bacznym okiem, a pytona nawet wziąć na ramiona. Wszyscy byli bardzo zainteresowni taką lekcją.


PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE DLA RODZICÓW

Dnia 15 stycznia w naszej szkole znów zapanowała świąteczna atmosfera. Na zaproszenie p. dyrektora Pawła Marynowicza, nauczycieli oraz dzieci przybyli do naszej szkoły rodzice oraz goście specjalni: Prezydent Miasta Zgierza p. Przemysław Staniszewski, Probosz Parafii pw. Świętej Katarzyny ks. kanonik Andrzej Chmielewski oraz Pani Naczelnik Wydziału Edukacjii Miasta Zgierza Iwona Olszewska - Nowak.
Dzieci pokazały kunszt aktorski. Wszystkim bardzo podobała się inscenizacja jasełek.


MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO

W naszej szkole jesteśmy aktywni każdego dnia – nie tylko w czasie zawodów czy lekcji w-f. Codziennie, podczas długich przerw chętni uczniowie, pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego, mogą udoskonalać swoją grę w tenisa stołowego.
Nikt z nas nie spodziewał się, że wkrótce przyjemnie spędzany czas przyniesie nam pierwszy sukces.
Dnia 12 stycznia 2015 roku w hali sportowej MOSiR odbyły się międzyszkolne zawody w tenisa stołowego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6a i 6b (J. Tomczak, S. Jankowski i S. Sencerek) pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pani Ilony Jatczak.
Stoczyliśmy trzy, bardzo wyrównane i niezwykle emocjonujące pojedynki. Wygraliśmy! Nasza szkoła zajęła 1. miejsce i tym samym zapewniła sobie awans do zawodów powiatowych.
23. FINAŁ WOŚP

Nasza szkoła po raz kolejny wspierała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która zagrała  23. Finał. W tym roku zbiórka poświęcona była najmłodszym dzieciom, ale także osobom w podeszłym wieku. Mały Samorząd Uczniowski pod opieką p. Anny Sadok zorganizował na terenie szkoły loterię fantową, z której cały dochód przeznaczony został na WOŚP, pomogli oczywiście uczniowie klas starszych pod opieka p. Ewy Pawlak. Losy na fanty rozeszły się wśród uczniów, rodziców i nauczycieli bardzo szybko zasilając puszki małych wolontariuszy. Dzieci bawiły się przy tum wyśmienicie sprawiając  sobie przyjemność, ale pamiętając, że pomagają drugiemu człowiekowi, okazują dar dobrego serca. W niedzielę 11 stycznia 2015 roku wszyscy wolontariusze tradycyjnie wybrali się pod Kościół Św. Katarzyny, gdzie kwestowali w towarzystwie rodziców  i opiekuna. Ludzie byli bardzo hojni i wykazali się ogromna życzliwością. Wszystkim bardzo się podobało, dlatego postanowili puszki z pieniążkami zanieść do Sztabu WOŚP pieszo. Cała grupa udała się uliczkami miasta na MOSiR, gdzie czekała ciepła zupa i herbata, a ludzie ze Sztaby WOŚP dokonali podliczenia naszej zbiórki. Pobiliśmy rekord z ubiegłego roku, zebraliśmy 1902,79 zł. Wszyscy byli z siebie bardzo dumni i szczęśliwi.

Nasi wolontariusze:
Leyla Bilginsoy
Katarzyna Duniak
Dominik Fortuniak
Julia Fortuniak
Gabrysia Gał
ązka
Klaudia Płaczkowska
Wiktor Sadok
Anna Stopczyk
Angelika Szpruch
Patrycja Urba
ńska
Mikołaj Wosiecki


Osoby wspomagaj
ące wolontariuszy:
Piotr Płaczkowski
Wiktoria Sadok
Magdalena Wosiecka
Rodzice wolontariuszy


Opiekun: Anna Sadok


IX RAJD WOŚP

10 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział IX rajdzie WOŚP organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 i PTTK. Podczas wędrówki zwiedzaliśmy Zgierz, wspieraliśmy akcję Jurka Owsiaka oraz świetnie się bawiliśmy pomimo bardzo deszczowej pogody. Po dotarciu na metę poznaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy i wzięliśmy udział w loterii fantowej.

Opiekunowie: p.
Anna Sadok, p. Ewa Pawlak, p. Ilona Jatczak, p. Leszek Nabiałczyk


JASEŁKA SZKOLNE

Tradycyjnie w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed świętami odbyły się jasełka szkolne. Grupa dzieci pod kierownictwem p. Barbary Wosieckiej i p. Ewy Bańbury wprowadziły wszystkich w magię świąt Bożego Narodzenia. Piękne przedstawienie, kreacje małych aktorów, wspaniałe stroje, oraz śpiew kolęd przez chór szkolny zbliżyły nas do tych magicznych wydarzeń.
Odwiedzili nas też harcerze i na ręce p. dyrektora Pawła Marynowicza przekazali "Światełko Betlejemskie".
Na zakończenie tego świątecznego apelu wszyscy zgromadzeni odśpiewali kolędę.


SPOTKANIA OPŁATKOWE

16 i 17 grudnia odbywały sie w na szej szkole spotkania opłatkowe wychowawców ze swoimi klasami. Dzieci przygotowywały świąteczne stoły. Wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Następnie zasiadali do uczty, śpiewali i grali kolędy i pastorałki.


WYJAZD DO KINA

17 grudnia 2014 roku oddział przedszkolny i klasy I-III wybrały się do kina Cinema City przy Manufakturze w Łodzi na film pt. „Bella i Sebastian”. Przed projekcją filmu wszyscy odwiedzili chatkę Mikołaja, obejrzeli piękną choinkę wykonaną z klocków Lego, gdzie każda ozdoba wykonana była z maleńkich klocuszków. Potem wszyscy udali się na wzruszający film o przyjaźni małego chłopca i psa.
KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

W okresie przed Świętami Bożego Narodzenia każdy myśli o swoich bliższych i dalszych znajomych, że warto byłoby ich odwiedzić, zobaczyć, złożyć świąteczne życzenia. Dlatego uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali kiermasz kartek świątecznych, aby każdy mógł nabyć ręcznie wykonaną bożonarodzeniową kartkę, którą będzie mógł wysłać bądź wręczyć takiej osobie z życzeniami świątecznymi. Kartki „rozeszły się” w bardzo szybkim tempie wśród uczniów i rodziców naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że kartki będą miłym świątecznym upominkiem.
Opiekun : p. Anna Sadok

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE

10 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu odbył się wernisaż wystawy szopek bożonarodzeniowych połączonych z wręczeniem nagród . Uczniowie naszej szkoły i ty razem  brali udział w kolejnej już edycji konkursu na najpiękniejszą szopkę.

Oto laureaci:

Klaudia Płaczkowska ucz. kl. IVb – nagroda
Vanessa Geigr, Dominika Geiger, uczennice kl. VIa, Oliver Geiger kl
. IIIa– wyróżnienie
Stanisław Sencerek ucz. kl.VIb – wyróżnienie
Wszystkim gratulujemy!
Op. konkursu M.Pardej i B.Wosiecka

RAJD MIKOŁAJKOWY

Na spotkanie z Mikołajem uczniowie naszej szkoły udali się 6 grudnia 2014 r. do Szkoły Podstawowej nr 12 w Zgierzu, która była organizatorem XXV RAJDU MIKOŁAJKOWEGO. Celem rajdu było poznanie okolic Zgierza, rozwijanie orientacji w terenie, pobudzanie sprawności ruchowej i odporności na trudności terenowe i pogodowe oraz propagowanie aktywnego i zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego. Pogoda tego dnia bardzo nam sprzyjała. Piękna późna jesień, którą mogliśmy podziwiać idąc obrzeżami Lasu Krogulec umilała nam wspólnie spędzone chwile. Na mecie rajdu czekał na nas Mikołaj ze słodkimi niespodziankami, my jako mili goście wręczyliśmy gospodarzom SP 12- piękny, kolorowy łańcuch na choinkę, który natychmiast został zawieszone przez pracowite śnieżynki. Wszyscy bardzo mile i przyjemnie spędzili sobotnie przedpołudnie i już czekają na następny rajd. Uczestnicy rajdu:
Banaszczyk Mateusz
Bilginsoy Leyla
Fortuniak Dominik
Fortuniak Julia
Kocięcka Małgosia
Kosiewicz Oliwia
Kozak Mateusz
Matczak Bartek
Michalak Adam
Patora Kamil
Popławski Szymon
Sadok Wiktor
Tomaszewski Marcel
Urbańska Patrycja
Wosiecka Magdalena
Wosiecki Mikołaj
Zagrosik Wiktoria
Zakrzewska Dominika
Zakrzewski Dominik
Żak Michał
Opiekunowie: Anna Sadok, Ewa Pawlak, Ilona Jatczak, Leszek Nabiałczyk
SPORT Z MIKOŁAJEM

Reprezentanci naszej szkoły klas I-VI 5 grudnia 2014 roku wzięli udział w międzyszkolnych zawodach sportowych „Sport z Mikołajem”. Uczniowie klas I-IV godnie reprezentowali nasza szkołę wykonując wszystkie ćwiczenia doskonalące zręczność, szybkość, zwinność, pokazujące sprawność ruchową, dzięki której udało nam się zdobyć III miejsce wśród wszystkich Szkół Podstawowych w Zgierzu. W drugiej części zawodów uczennice klas VI wzięły udział w meczu koszykówki zajmując III i IV miejsce w swojej grupie wiekowej. Widać zatem, że zajęcia i lekcje z wychowania fizycznego sprawiają przyjemność naszym uczniom, jak również pozwalają im na odnoszenie sukcesów sportowych na arenie międzyszkolnej.WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

Dnia 29 listopada 2014r. w szkole zapanowała atmosfera tajemniczości i wróżb.  Uczniowie klasy I a i klasy I b pod opieką p. Ewy Bańbury i p. Anny Sadok poznawali tajniki wróżenia. Każdy miał możliwość sprawdzić co go czeka w nadchodzącym roku lejąc wosk przez czarodziejski klucz, który otwiera to co nieznane. Spożywaliśmy zdrowe ciasteczka z wróżbą, losowaliśmy przedmioty związane z wyborem wykonywanego zawodu, przebijaliśmy serca z imionami poznając imię swojej wybranki lub wybranka. Uczniowie klas pierwszych mieli możliwość bliższego zintegrowania się, spędzając ze sobą miło i radośnie czas.


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Dnia 27 listopada 2014r. odbyła się w szkole dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas 4-6. Jak zawsze bardzo dobrze bawiła sie liczna grupa uczniów naszej szkoły. Następne spotkanie na parkiecie w karnawale.


DZIEŃ MISIA

26 listopada obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji. Już dwa tygodnie wcześniej został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Miś moich marzeń”, który to miał na celu przedstawienie wizerunku misia techniką dowolną. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, gdzie były podziwiane przez rodziców i wszystkich odwiedzających naszą szkołę. W Dniu Misia każdy uczeń z oddziału przedszkolnego i klas I-III przyniósł swojego pluszowego przyjaciela. Wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie mogliśmy obchodzić ten ważny dla maluchów dzień. Dzieciaki miały możliwość posmakowania przysmaku misiowego- pysznego słodkiego miodu, układały z puzzli wizerunki misiów oraz dzielni chłopcy nosili misie na swoich plecach podarowując je swoim miłym koleżankom. Na zakończenie każdy miś wybrał się w podróż po pyszny poczęstunek. Wszyscy bawili się wspaniale i zaprosili misie na przyszły rok.
Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny.
I miejsce Patrycja Urbańska kl. I b,
II miejsce Oktawian Dziuda kl. II,
III miejsce Wiktor Sadok kl. I a,
wyróżnienie: Michał Obarek kl. III b
                  Marcel Majer kl. II
                  Szymon Popławski kl. I b.


JESIENNE JEŻ

Mały Samorząd Uczniowski działa bardzo prężnie w naszej szkole pod opieką p. Anny Sadok, dlatego wczesną jesienią ogłosił pierwszy konkurs plastyczny pt. „Jesienny jeż”. Jeż jest symbolem naszego miasta, dlatego postanowiliśmy stworzyć galerię portretów tego zwierzątka w jesiennej odsłonie. Napłynęło bardzo dużo barwnych , pomysłowych i pięknych prac. Jury miało trudny wybór z przyznaniem miejsc, dlatego postanowiło przyznać dodatkowe wyróżnienia.
Oto laureaci:
W kategorii klas I- III:
I m-sce Julia Fortuniak kl. II
II m-sce Wiktor Sadok kl. I a
III m-sce Bartek Markiewicz kl. I a
Wyróżnienie : Jakub Pawłowski kl. I b
                         Aleksandra Karasińska kl. III b
W kategorii klas IV-VI:
I m-sce Katarzyna Duniak kl. IV b
II m-sce Klaudia Płaczkowska kl. IV b
III m-sce Mateusz Pawłowski kl. IV a
Wyróżnienie: Jan Drobiński kl. IV b
                        Wiktoria Sadok kl. VI a
Opiekun konkursu: p. Anna Sadok
KONKURS "DARY JESIENI"

13 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej nr 5  w Zgierzu został rozstrzygnięty VI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ Dary Jesieni”.
Uczniowie naszej szkoły i tym razem przygotowali prace, hasło przewodnie -  „Jesień w sadzie i w ogrodzie”. Zgodnie z regulaminem złożyliśmy ich 10.

Oto laureaci:

W kategorii kl. IV
VI

I miejsce - Wiktoria Krawczyk klasa V
II miejsce
Dominika Zakrzewska klasa V
III miejsce
Olga Przygońska klasa V


W kategorii kl. I -III

III miejsce   -   Jan Szymczak klasa III a
Wyróżnienie -   Gabriela Klimkiewicz klasa III a

Gratulujemy!


Szkolnym opiekunem konkursu była p. Marianna Pardej

ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU

2 października 2014 r. w Urzędzie Miasta Zgierza został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Wybieram Zdrowie STOP  Nałogom”, który był zorganizowany pod patronatem prezydent Miasta Zgierz Iwony Wieczorek.
Komisja konkursowa wyłoniła 12 najlepszych prac, które zgodnie z zapisem  regulaminu  konkursu będą zamieszczone w kalendarzu miejskim na rok 2015.
Lauratkami konkursu z naszej szkoły zostały:

Wiktoria Sadok, klasa VI a
Malwina Kozielska klasa VI a
Dominika Zakrzewska klasa V

Gratulujemy wyróżnienia!

Szkolnym opiekunem konkursu była p. Marianna Pardej

WIZYTA PANI SĘDZI ANNY-MARII WESOŁOWSKIEJ

Dnia 4 października 2014r. odwiedziła naszą szkołę p. Sędzia Anna-Maria Wesołowska. Panią Sędzię oraz towarzyszącą jej p. Prezydent Iwonę Wieczorek powitał Dyrektor Szkoły p. Paweł Marynowicz. Następnie p. Anna-Maria Wesołowska poprowadziła spotkanie z uczniami klas V i VI, a następnie II, III i IV na temat skutków prawnych różnych zachowań uczniów. Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali wypowiedzi p. Sędzi, która w barwny sposób popierany licznymi przykładami ze swojej praktyki sędziowskiej przekazywała im wiedzę na temat prawa karnego. Wszystkim bardzo podobało sie to spotkanie, o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie spotkania.


SUKCES CHÓRU SZKOLNEGO

Dnia 13 października 2014r. chór szkolny brał udział w I Festiwalu wokalnym dla dzieci i młodzieży "Cantus". Miło nam poinformować, że chór dzieciecy naszej szkoły zajął I miejsce w kategorii chórów.
A oto zwycięzki skład:

Julia Banasiak
Marta Banasiak
Julia Bień
Marysia Doskocz
Dominika Geiger
Vanessa Geiger
Julia Ostruszka
Karina Owczarek
Daria Pałczyńska
Nicola Pietrzak
Olga Przygońska
Magda Puszczyńska
Wiktoria Sadok
Łucja Tomczak
Kasia Trębicka
Patrycja Tarczyńska
Zuzia Wasiak
Martyna Wewiórska
Wiktoria Zagrosik

Gratulujemy sukcesu!!!


WIZYTA W MUZEUM MIASTA ZGIERZA

Uczniowie naszej szkoły z klasy V i z klasy IIIA  odwiedzili Muzeum Miasta Zgierza. Wizyta została zasponsorowana z pozyskanych pieniędzy ze zbiórki makulatury, która odbywa się w naszej szkole już kolejny rok. W/w klasy zebrały największą ilość makulatury w roku szkolny 2013/2014, dlatego w nagrodę otrzymali wejście na pierwszą wizytę w muzeum. Klasa IIIA zebrała 1795 kg, a klas V 678 kg.
Wszystkim gratulujemy.

Osoba odpowiedzialna za zbiórkę p. Anna Sadok

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

5 listopada 2014r.

Jak co roku w naszej szkole w październiku odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych. I tak 29 października 2014 roku uczniowie kl. I a i kl. I b oficjalni zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej. W uroczystości wzięli udział Dyrektor Szkoły p. Paweł Marynowicz, rodzice oraz uczniowie klasy drugiej. Całą gale uświetnił występ artystyczny, który został przygotowany przez  wychowawców klas pierwszych p. Ewę Bańburę i p. Annę Sadok.  Pierwszoklasiści  złożyli uroczyste ślubowanie oraz wysłuchali przemówienia dyrektora, przyjęli upominki od uczniów klasy drugiej. Na zakończenie czekał na wszystkich pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co serdecznie wszyscy dziękujemy.


BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO

5 listopada 2014r.

W październiku Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs klasowy  na gazetkę ścienną pod tytułem "Bezpieczeństwo ponad wszystko", którego celem  było przygotowanie gazetki nt. bezpieczeństwa w szkole oraz zapobieganiu niebezpiecznym sytuacjom. Konkurs wygrała klas V.

Opiekun p. Ewa Pawlak

APEL PAPIESKI "BĄDŹCIE ŚWIĘTYMI"

28 października 2014r.

Dnia 24 października 2014 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony papieżowi św. Janowi Pawłowi II.
Uczniowie należący do  Koła Biblijnego przedstawiły scenkę rodzajową, życiorys Ojca Świętego oraz recytowały wiersze.
Apel uatrakcyjnił występ Szkolnego Chóru , który zaśpiewał ulubione pieśni świętego.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.KLASA V W GALERII

28 października 2014r.

23 października klasa V pod opieką naucz. plastyki p. Marianny Pardej i wychowawcy p.Ilony Jatczak obejrzała wystawę prac p. GABRYELI  NAWROT i jej uczniów. Była to wystawa juileuszowa z okazji 40- lecia działalności Zgierskiej Galerii Sztuki. Ekspozycja pt.: „Gabryela- Nawrot wspomnień” dała uczniom możliwość zapoznania się z twórczością tej znanej zgierskiej artystki. Była też formą podziękowania jej za prowadzenie Galerii przezponad 30 lat.
Oprócz prac p. Nawrot uczniowie obejrzeli dzieła Mirosława Łuczaka, Witolda Warzywody, Anny Szyłło, Tadeusza Wodzińskiego i Ali Ustek.
Ciekawym punktem wizyty w Galerii było spotkanie z p. Nawrot. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i uwagą słuchali o pracach artystki, o technice jaką się posługuje. Poznali sposób tworzenia batiku i jego pochodzenie. Aktywnie uczestniczyli w rozmowie, zadawali pytania i wyrażali swoje emocje dotyczace odbioru oglądanych prac

RESUSCYTACJA

21 października 2014r.

Wspólnie ze wszystkimi chętnymi z całej Polski  nasza szkoła chciała pobić ubiegłoroczny rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej przez jak największą ilość osób. W dniu 16 października podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”- pokazaliśmy, że dzieci z naszej szkoły  uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP). W próbie bicia rekordu uczestniczyło 46 uczniów naszej szkoły.WARSZTATY JĘZYKOWE DLA KASY IVB

21 października 2014r.

9 października klasa IV b uczestniczyła w warsztatach językowych zorganizowanych przez księgarnię Akademia w Łodzi. Uczniowie wysłuchali prelekcji nt. Wielkiej Brytanii oraz wzięli udział w warsztatach języka angielskiego.

Opiekun Ewa Pawlak

  


  

  


  


AKCJA "KALENDARZYK"

21 października 2014r.

We wrześniu na terenie naszej szkoły Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną z ramienia fundacji Pomóż i TY. Dzięki sprzedaży cegiełek zebrano 197 zł. Pieniądze zostaną przekazane  na rzecz Kamila, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do zbiórki.

Opiekun Ewa Pawlak

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

16 października 2014r.

Dnia 14 października 2014r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Naorodowej, przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Ewy Pawlak (samorząd klas 4-6) oraz p. Anny Sadok (samorząd klas 1-3). Dzieci pięknie ubrane przygotowały wiersze dla wszystkich pracowników szkoły. Wykonały także kilka piosenek. Po skończonej akademii p. Dyrektor Paweł Marynowicz podziękował wszystkim aktorom oraz ich opiekunom a także złożył wszystkim życzenia z okazji "Dnia Nauczyciela".


PIERWSZY WYJAZD PIERWSZAKÓW

16 października 2014r.

Klasy Ia i Ib 8 października 2014 r. pod opieką wychowawców wyjechały do Łódzkiego Domu Kultury, gdzie wzięły udział w prelekcji teatralno-filmowej oraz w projekcji pełnometrażowego filmu pt. „Turbo ślimaczki”. Uczniowie mieli możliwość poznania różnorodnych technik form teatralnych, poszerzenia swojej wiedzy na temat teatru, kultury oraz nowych technik w kinematografii.

WYCIECZKA KLAS 5 I 6B DO CENTRUM NAUKI "KOPERNIK" W WARSZAWIE

10 października 2014r.

Dnia 10 października br uczniowie klas 5 i 6b wraz ze swymi wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Następnie udaliśmy się do planetarium znajdującym się w Centrum "Kopernik". Oglądaliśmy niebo i gwiazdozbiory, a nastepnie bardzo ciekawy film o Galileuszu i jego odkryciach. Następnie udaliśmy się do hali ekspozycyjnej gdzie moglismy eksperymentować i robić własnoręcznie doświadczenia z dziedziny przyrody.


DYSKOTEKA SZKOLNA

9 października 2014r.

Dnia 9 października 2014r. odbyła się w szkole pierwsa w tym roku szkolnym dyskoteka dla uczniów klas 4-6. Jak zawsze bardzo dobrze bawiła sie liczna grupa uczniów naszej szkoły.


WARSZTATY FILMOWE KLAS IVA I VIA

9 października 2014r.

9 października br. klasy IVa i VIa wzięły udział w warsztatach filmowych, które odbyły się w Łódzkim Domu Kultury.
Lekcję poprzedził spacer ulicą Piotrkowską, podczas którego uczniowie mogli obejrzeć, wzorowaną na hollywoodzkiej, Aleję Gwiazd upamiętniającą ludzi filmu oraz jeden z pomników Galerii Wielkich Łodzian
„Fortepian Rubinsteina”. Uwagę wszystkich przykuł także fresk na jednej z kamienic przedstawiający znanych łodzian, wśród których nie zabrakło postaci związanych z filmografią polską.   

MEDIACJE RÓWIESNICZE

3 pażdziernika 2014r.

W naszej szkole od ubiegłego roku realizowana jest innowacja „mediaracje rówieśnicze”. W związku z tym 17 września br. odbyły się warsztaty, w których udział wzięli nauczyciele oraz młodzi mediatorzy-wolontariusze. Głównym zadaniem spotkania było przygotowanie uczniów do roli mediatora rówieśniczego, a nauczycieli do roli osoby wspierającej mediatorów i promujących mediacje w szkole.


    

WIZYTA POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ U PIERWSZAKÓW I W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

9 września 2014r.

9 września do szkoły zawitali policjanci i strżnicy miejscy. Odwiedzili oni dzieci z najmłodszych oddziałów naszej szkoły (klasy 1a,1b i oddział przedszkolny). Rozmawiali i uczyli je, jak bezpiecznie poruszac się po drogach, oraz jak ustrzec się pogryzienia przez psy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Na koniec otrzymały w prezencie elementy odblaskowe, które można przyczepić do ubrań. 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września 2014r.


1 września 2014r o godzinie 10.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2014/2015. Pan Dyrektor Paweł Marynowicz przywitał, przybyłą na uroczystość,  Naczelnik Wydziału Edukacji Miasta Zgierza p. Iwonę Olszewską-Nowak oraz zgromadzonych rodziców i uczniów naszej szkoły. Z programem artystycznym wystapiły dzieci z klasy piątej pod kierunkiem p. I. Jatczak.
Życzymy wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom spokojnej pracy i jak najlepszych wyników.


NOWA ODSŁONA STRONY SZKOLNEJ

1 września 2014r.

Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że będą Państwo nas tutaj często odwiedzać i znajdą tu wszystkie informacje dotyczące naszej szkoły.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego