Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu

Idź do spisu treści

Menu główne


Rok szkolny 2014/2015

strona 2 3 4 5 6 7

ŚWIĘTO SZKOŁY

Pod hasłem "Polska folklorem malowana" odbyło sie 11 czerwca br. Święto Szkoły. Dzieci w strojach ludowych przedstawiały tańce oraz piesni ludowe z różnych regionów naszego kraju.
Całość, z wielką swadą i humorem, prowadzili p. dyrektor Paweł Marynowicz oraz p. Anna Kozińska.
Rodzice naszych dzieci przygotowali wiele atrakcji m. in. regionalne potrawy, którymi zajadali się goście.
Jako, że pogoda dopisała, przybyło mnóstwo mieszkańców naszego osiedla. Wszyscy bawili się świetnie.


PIĘKNIE CZYTAMY

Pod takim hasłem odbył się 15 czerwca w klasie I B Klasowy Konkurs Pięknego Czytania.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 dzieci. Jego celem  było stworzenie szansy sprawdzenia się uczniów w czytaniu dłuższych tekstów pochodzących z literatury dodatkowej, zachęcenie innych do czytania poprzez poznanie najciekawszych fragmentów książek wybranych przez same dzieci.  Uczniowie bardzo ambitnie potraktowali zadanie i zaprezentowane fragmenty opowiadań, baśni, były długie i dobrze przygotowane.
Jury wyłoniło najlepiej czytające osoby i były to:

Aleksandra Cyrulińska
I miejsce
Mateusz Szymczak  - II miejsce
Michalina Tomas -  III miejsce
Maria Janyska
wyróżnienie
Kornelia Tomaszewska
wyróżnienie

Udział brali też: Nikola Foltyńska, Hanna Gawron, Mateusz Lutosławski, Franciszek Wasiak.
Gratulujemy i zachęcamy do częstego sięgania po książki pamiętając o słowach Wandy Chotomskiej „Książka- najlepszym przyjacielem, z książką jest mądrzej, z książką weselej”.
Wszyscy otrzymali nagrody książkowe, o które zadbała wych.  p. Marianna Pardej.


WYCIECZKA CIECHOCINEK - TORUŃ

Rankiem, dnia 13.06.2016r uczniowie klasy 3 SP nr 10 w Zgierzu  udali się wraz z opiekunami  na do Ciechocinka i Torunia. Pogoda dopisywała, humoru również.
Dzieci udały się najpierw do Ciechocinka. Tu obejrzały tężnie, kwiatowe kobierce wraz z  zegarem kwiatowym. Odbyły również spacer po ciechocińskim deptaku.
Następnym etapem wycieczki był Toruń. Tu uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych. Poznali technologię wypieku toruńskich pierników i sami zrobili dla siebie pierniki. Później mali turyści uczestniczyli w grze dydaktycznej „Poznaj Toruń i jego zabytki” Po skończonej zabawie dzieci miały czas wolny od zajęć. Większość tego czasu poświęciły na robienie zdjęć zabytków miasta i zakup pamiątek. Następnie udano się na obiad. który zmęczonym i głodnym turystom bardzo smakował. Na zakończenie pobytu w Toruniu dzieci udały się na pyszne śmietankowo- truskawkowe lody. Po tych wszystkich atrakcjach uczniowie sprawnie i bezpiecznie wrócili do domu.

ZIELONA SZKOŁA KLAS 4B, 5B I 6

We wtorek 31 maja br. klasy 4b, 5b i 6 wyjechały autokarem na czterodniową wycieczkę. W czasie podróży do ośrodka zwiedzały ruiny zamku w Olsztynie. Uczniowie weszli na jedną z wież, z której podziwiali panoramę Olsztyna i Częstochowy.
Później w Ojcowskim parku Narodowym wspinali się na górę do Jaskini ciemnej. Po dotarciu na miejsce przewodnik opowiadał o historii parku i formach krasowych występujących w tym regionie.
Po długiej, męczącej podróży wszyscy dojechali do ośrodka ,,Jędruś” w Zawoi, zakwaterowali się w nim.
Drugiego dnia wczesnym rankiem wyjechali do Krakowa. Najpierw byli w aquaparku. Później zwiedzali wzgórze wawelskie, a dokładnie Królewską Katedrę Koronacyjną i podziemia. Następnie wybrali się na Stary Rynek. Podziwiali tam Kościół Mariacki i Sukiennice oraz wieżę ratuszową.
Następnego dnia uczniowie mieli zajęcia zorganizowane w Ośrodku Edukacyjnym Babiogórskiego Parku Narodowego. Po obiedzie udali się do Orawskiego Parku Etnograficznego oraz Skansenu wsi Orawskiej w Zubrzycy. Wieczorem po kolacji odbył się koncert regionalnego zespołu góralskiego.
Ostatniego dnia wycieczki podczas powrotu do domu pojechali do największego w Polsce Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandii.
Wspaniała wycieczka i wspaniały program sprawiły, że wszyscy chcieli pojechać tam jeszcze raz.


Magda WosieckaŚWIĘTO SZKOŁY - ZOO KĄCIK

Z okazji szkolnego pikniku członkowie koła przyrodniczego przygotowali ZOO KĄCIK.
Goście mogli podziwiać przepiękne zwierzęta egzotyczne. Wsród gadów pojawiły się: węże zbożowe, lancetogłów mleczny, pyton królewski, agamy brodate, gekony lamparcie. Były także ciekawe ptaki: wróbliczki, księżniczka i zachwycająca kakadu-Zosia. Reprezentantami gryzoni były: myszorówki natalskie, szczur, świnka morska/kawia domowa, szynszyla i królik. Nasz kącik cieszył się dużym zainteresowaniem.
Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

18 maja klasa IVa wraz z wychowawczynią odwiedziła Miejską Bibliotekę przy ulicy Lechonia, aby poszerzyć swoją wiedzę o Kraju Kwitnącej Wiśni. Uczniowie poznali wiele ciekawostek o Japonii, obejrzeli krótkie przedstawienie teatrzyku Kamishibai oraz sami wymyślili, narysowali i wystawili „Legendę o Zgierzorku i Syrence”.  Prezentacja została bardzo pochlebnie oceniona przez panie bibliotekarki.
WYCIECZKA NA WARMIĘ I MAZURY

Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie klas IVa i Va spędzili podziwiając najpierw potęgę malborskiego zamku, później piękno Zalewu Wiślanego.
2 czerwca udali się na Wzgórze Katedralne we Fromborku, aby w Muzeum Mikołaja Kopernika wzbogacić swoją wiedzę o wielkim astronomie. Odwiedzili też bazylikę katedralną, obejrzeli seans w planetarium oraz wspięli się na Wieżę Radziejowskiego, z której roztacza się wspaniały widok na okolicę. Późnym popołudniem z radością skorzystali z uroków nadbałtyckiej plaży.
Ostatniego dnia wycieczki czwarto- i piątoklasiści zawitali do Olsztyna. Na tamtejszym zamku nie tylko wiele się dowiedzieli, ale także mogli się sprawdzić w różnych rolach.
Po wizycie w katedrze udali się na starówkę na pyszne lody.
Uczniowie wrócili do Zgierza pełni wrażeń i w wyśmienitych humorach.
ZŁOTA WIOSNA W NASZEJ SZKOLE

8 czerwca br.  odbyło się podsumowanie cyklu imprez konkursowych dla uczniów zgierskich szkół podstawowych i gimnazjów. Jak co roku nasi wychowankowie spróbowali
z powodzeniem swoich sił w kilku konkurencjach zdobywając wyróżnienia:

  • Zuzanna Gawron (Va) i Marcel Tomaszewski (IVa) pod opieką p. Anety  Andrzejczak w konkursie poetycko-literackim ZŁOTE PIÓRO;

  • chór szkolny pod kierownictwem p. Leszka Nabiałczyka w przeglądzie solistów i zespołów wokalno-instrumentalnych ZŁOTA NUTKA. Gratulujemy!

KLASY PIERWSZE W FILHARMONII

2 maja klasy I A i I B wybrały się do Filharmonii Łódzkiej na koncert edukacyjny „ Czary w muzyce”. Celem wyjazdu było nabywanie świadomego i aktywnego odbioru muzyki, rozumienie roli muzyki np. w filmie. Dzieci miały okazję zapoznać się z nowymi pojęciami muzycznymi, instrumentami i ich brzmieniem (np. czelesta), wysłuchały koncertu dużej orkiestry i obejrzały film, w którym muzyka odegrała znaczącą rolę.
Koncert bardzo się podobał i chętnie wybierzemy się ponownie do tego wyjątkowego miejsca, ale już w drugiej klasie.

BIEG KU SŁOŃCU

Zgierski Klub Sportowy WŁÓKNIARZ po raz kolejny zorganizował zawody sportowe dla klas I, II, III, i IV ze szkół  podstawowych pod hasłem „ Bieg ku Słońcu”objęte patronatem Prezydenta Miasta Zgierza. Zawody tradycyjnie odbyły się na stadionie przy ulicy Musierowicza 1/3.
Uczennice i uczniowie naszej szkoły jak zawsze godnie się zaprezentowali i wrócili z medalami, które do 10 miejsca są przyznawane najlepszym biegaczom z poszczególnych roczników. Oto oni:

Kępa Lena   -   II miejsce
Marciniak Paulina  -  VI miejsce
Foltyńska Nikola  -  VII miejsce

Lutosławski Mateusz
II miejsce
Burzyński Wiktor
IV miejsce
Gaweł Przemysław
V miejsce
Matusiak Mateusz -  VI miejsce

Dębowska Weronika
X miejsce
Urbańska Patrycja
III miejsce

Zakrzewski Dominik  - VIII miejsce
Prasal Gniewosz
IX miejsce

Kowalska Milena
V miejsce
Gałązka Gabriela
VI miejsce
Jatczak Martyna
VII miejsce
Szwajkiewicz Wiktoria
X miejsce

Lipiński Paweł
II miejsce
Moszczyński Damian
V miejsce
Majewski Dominik
VII miejsce
Przybył Antoni
VIII miejsce
Tokarski Arkadiusz
IX miejsce

Gratulujemy wszystkim, także tym, którzy ukończyli bieg bez medalu i zachęcamy do systematycznego treningu.

JUŻ WIEM, UMIEM POTRAFIĘ

13 maja 2016 r. odbył się w murach naszej szkole międzyszkolny konkurs dla klas pierwszych szkół podstawowych „Już wiem, umiem, potrafię" objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zgierza pana Przemysława Staniszewskiego. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, właściwe kojarzenie i wykorzystywanie wiedzy  w rozwiązywaniu określonych problemów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie komunikowania się, współpracy działania w grupie. Zadania, które zostały specjalnie przygotowane dla uczestników obejmowały treści  polonistyczne, matematyczne i społeczno - przyrodnicze z zakresu podstawy programowej klasy pierwszej. Reprezentanci ośmiu Szkół Podstawowych ze Zgierz dzielnie walczyli o zdobycie najwyższego miejsca, wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Dlatego wszyscy zostali obdarowani upominkami sponsorowanymi przez Urząd Miasta Zgierz oraz  dyplomami od organizatora konkursu. Dla najlepszych organizator przygotował albumy naukowe i książki. Nagrody i dyplomy wręczał Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży p. Marek Lipiec, który zaszczycił wszystkich swoją osoba.
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Niepokoja
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce: I Społeczna Szkoła Podstawowa

Wszystkim jeszcze raz bardzo gratulujemy!!!SZLAKIEM PIASTOWSKIM

Klasy II a i kl. II b pod opieką p. E. Bańbury i p. A. Sadok wyruszyli śladami królów Polski. Uczniowie zwiedzili Mysią Wieżę w Kruszwicy, najstarszą osadę archeologii w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji oraz byli w jednym z największych w Polsce parku dinozaurów w Rogowie położony w okolicy 113 jezior. Odbyli wspaniały rejs statkiem po Jeziorze Gopło, w czasie którego mogli podziwiać piękno otaczającej przyrody. Poznali pierwszą stolicę Polski Gniezno, miasto związane z legendą powstania  państwa polskiego. Prócz walorów edukacyjnych uczniowie mieli możliwość na zintegrowanie się podczas zabaw na świeżym powietrzu i wieczornych dyskotek. Wszyscy miło i przyjemnie spędzili trzy dni, już planując kolejną wycieczkę.

strona 2 3 4 5 6 7

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego