Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu

Idź do spisu treści

Menu główne

2

PIĘKNO WIOSENNEJ PRZYRODY

Uczniowie naszej szkoły w trudnym okresie, jakim jest czas pandemii, chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym „Piękno wiosennej przyrody” organizowanym przez Centrum Kultury Powiatu Zgierskiego. Wśród 45 prac, które spłynęły drogą elektroniczną, aż 11 naszych uczniów zdobyło nagrody.

Wyniki konkursu:

Kategoria 7-9 lat
III miejsce - Daria Bachorska kl. III A

Kategoria 10-14 lat
I miejsce
Kaja Piec kl. V A
II miejsce - Zuzanna Skowrońska kl. VI A

Wyróżnienia:
Wiktoria Chmura
kl. IV
Szymon Machnicki
kl. IV
Alicja Gieraga
kl. V A
Przemysław Gaweł
kl. V B
Antonina Sencerek
kl. V B
Magdalena Brzezińska
kl. V C
Dominik Dratkowicz
kl. V C
Emilia Bachorska
kl. VI B

Przedstawiamy również prace pozostałych uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Opiekun: Anna Sadok






KONKURSY MATEMATYCZNE

Na początku marca odbyły się dwa konkursy matematyczne:
4 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Zgierzu kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych „Główka pracuje”. Uczestnicy rozwiązywali zadnia logiczne, krzyżówkę matematyczną, musieli ułożyć tangram i układanki matematyczne. Liczyła się wiedza, umiejętność logicznego myślenia i współpraca w drużynie. Naszą szkołę reprezentowali:
Maria Janyska kl. V B,
Kacper Pietruszka kl. V B,
Maksym Świerczyński kl. V C
,
którzy z dużą punktową przewagą zdobyli I miejsce.
W nagrodę otrzymali dyplomy i nagrody książkowe
5 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgierzu też kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas czwartych „Przez zabawę do wiedzy”. Drużyny miały do rozwiązania: zadania dotyczące logicznego myślenia, wykreślankę, krzyżówkę matematyczną, domino matematyczne, sudoku.
Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę to:
Mateusz Krzewina kl. IV,
Ewa Piec kl. IV,
Mateusz Ostrowski kl. IV
.
Nasza drużyna z niewielką stratą punktów uzyskała II miejsce.
W nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulacje dla obu drużyn!


nauczyciel matematyki Beata Ruman




PIASKOWNICA

6 marca klasa 6B wraz z wychowawcą i pedagogiem szkolnym udała się do Piaskownicy. Jednak nie była to taka zwykła piaskownica na placu zabaw koło szkoły, a specjalne miejsce w Łodzi, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach kulinarno integracyjnych. Początkowo uczniowie wykonywali pizzerinki według własnego pomysłu. Każdy mógł dodać takie składniki, jakie lubi. Po przygotowaniu tej potrawy, wszyscy uczniowie wzięli udział
w zajęciach integracyjnych. Wymagały od uczestników nie lada sprawności fizycznej, a także kreatywności. Potrzebna była chusta animacyjna, hula-hop, skakanka i pomysłowość jak wykonać zadania. Śmiechu było bardzo dużo, każdy, nawet nieśmiały uczeń, aktywnie brał udział w zadaniach wykonując je z zaangażowaniem. Zdjęcia oddają to, jak dobrze się bawiliśmy. Po integracji przyszedł czas na konsumpcję upieczonych pizzerinek. Spaliliśmy dużo energii tańcząc i ćwicząc, więc taki posiłek był bardzo potrzebny. Zobaczcie  fotorelacji jak dobrze się bawiliśmy.


Beata Ruman
Paulina Janiszewska


KONKURSY "MAŁY ANGLISTA" I "DUŻY ANGLISTA"

W piątek 28 lutego 2020r. odbyły sie w naszej szkole dwa konkursy języka angielskiego "Mały Anglista" dla klas IV-V oraz "Duży Anglista" dla klas VI-VII.

Lista laureatów:

Mały Anglista:

1. Maria Janyska 5b;
2. Maria Kulesza 5a;
3. Dominik Dr
atkowicz 5c.

Duży Anglista:

1. Maria Doskocz 7a;
2. Piotr Płaczkowski 7a;
3. Emilia Bachorska 6b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: Ewa Pawlak i Anna Słabęcka



KONKURS "MY ENGLISH PICTURE DICTIONARY"

W lutym 2020r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczno - językowy "My English Picture Dictionary" dla klas II-III.
Uczniowie mieli za zadanie wykonać samodzielnie słownik obrazkowy języka angielskiego.

Lista zwycięzców:

1. Wiktor Baruch 2a;
2. Maja Budzyńska 2b;
3. Marika Jażdżyk 3b;
4. Jakub Tarczyński 2a;
5. Hanna Olejniczak 2a.


Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: Ewa Pawlak i Anna Słabęcka






AKADEMIA MUZYCZNA

Uczniowie klas III A i III B uczestniczyli w zajęciach muzycznych w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w koncercie pt. „Czerwony kapturek”. W roli gospodarzy wystąpili studenci Akademii. Prezentowali i opowiadali o niezwykle ciekawych i rzadko występujących w koncertach instrumentach, tj. ksylofon, metalofon, dzwonki, marakasy, konga, bongosy, kastaniety, grzechotki. Elementem podsumowującym koncert były zabawy muzyczne, tworzenie i powtarzanie rytmów.



WYCIECZKA DO TEATRU

5 marca uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I II odwiedzili teatr Piccolo w Łodzi, aby aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu pt. „ Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”. Przepiękna baśń, w której dobro wygrywa, a „złe siły” są ukarane z pomocą widzów. Uczniowie dowiedzieli się, że niesienie pomocy innym, wybaczanie i dotrzymywanie słowa to pozytywne zachowania, o których powinniśmy pamiętać każdego dnia. Po przedstawieniu dzieci brały udział w konkursie prowadzonym przez bajarza i „złotą kaczkę”.




CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Mały Samorząd Uczniowski pod opieką p. A. Sadok zorganizował dla dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III spotkanie z inżynierem informatykeim p. Maciejem Nabiałczykiem.
Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa. Uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Poznali zasoby sieciowe, z których mogą korzystać, uczyć się i bawić. Dowiedzieli sie jak należy chronić siebie i zabezpieczyć komputer, jak reagować na zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu. Podczas spotkania uczniowie mogli zapytać o nurtujące ich problemy związane z Internetem.
Prowadzący zwrócił również uczniom uwag na problem uzaleznienia się od komputera i internetu.





ZEMSTA

Uczniowie klas VII i VIa wraz z paniami A. Andrzejczak i E. Pawlak odwiedzili Teatr Mały w Łodzi, aby poznać komedię Aleksandra Fredry „Zemsta”.  Siódmoklasiści mogli porównać swoje wrażenia z lektury z inscenizacją, a szóstoklasiści poczuli przedsmak spotkania z utworem polskiego komediopisarza. Wszyscy wyszli ze spektaklu bardzo zadowoleni.




WIZYTA W EXPERYMENTARIUM

W lutym uczniowie klas Vb i VIa poszerzali swoją wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych biorąc udział w warsztatach naukowych w Łódzkim Experymentarium.  Dzieci dobrze się bawiąc, zdobyły nowe wiadomości, które na pewno przydadzą się im nie tylko w szkole.



PROJEKT "W ŚWIECIE REKLAM"

Uczniowie klas VIa i VIb w ramach języka polskiego realizowali projekt edukacyjny „W świecie reklam”. Szóstoklasiści musieli wykazując się różnorodnymi umiejętnościami i wiadomościami. Ich zadanie polegało na wymyśleniu i samodzielnym wykonaniu oryginalnego przedmiotu, którego bazą było pudełko. Opracowaniu scenariusza  filmu reklamowego i jego realizacji oraz na ustnym wystąpieniu, mającym zachęcić do zakupu.
Uczniowie wspaniale się spisali a efekty ich pracy można oglądać na stronie „słów cięcie-gięcie”. Zachęcamy.


BAL KARNAWAŁOWY

Koniec karnawału w naszej szkole odbył się bardzo hucznie. Od rana sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami i papierowymi łańcuchami zachęcała do wspaniałej zabawy. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III wraz z wychowawczyniami przyszli w niecodziennych strojach. Tematem przewodnim balu były zawody. Wśród zgromadzonych pojawili się aktorzy, służby medyczne, mundurowe, sportowcy.  Stroje były bardzo ciekawe, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, humor dopisywał dzieciom i wychowawcom. Zabawę umilał wodzirej Piotr Pająk. Były korowody, kółeczka, tańce w parach i mnóstwo konkursów z nagrodami. Na zakończenie imprezy każdy uczestnik dostał małą niespodziankę. Zadowoleni i troszkę zmęczeni uczniowie udali się do swoich klas na poczęstunki.

Dziękujemy Radzie Osiedla Proboszczewice
Lućmierz za współfinansowanie imprezy i ufundowanie nagród oraz wspaniałym rodzicom za poczęstunki!!!

NAUKA CZYTANIA PRZEZ ZABAWĘ

Aby utrwalalić znajomość poznanych liter i doskonalić technikę czytania uczniowie klasy Ia grali w wyrazowe double, które przygotowała wychowawczyni p. Renata Szymańska. Uczniowie poprzez zabawę ćwiczyli czytanie. Nikt nie stresował się przy czytaniu, tylko starał jak najszybciej wskazać odnaleziony wyraz, by wygrać z koleżanką lub kolegą. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z nauki poprzez zabawę.

WALENTYNKI

14 lutego w naszej szkole na korytarzach pojawiły się piękne, czerwone serca, które wszystkim dawały znać o Walentynkach. Tego dnia wszyscy uczniowie klas I-III przyszli ubrani na czerwono lub posiadali akcent w tym kolorze.  Mały Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka,  aby przekazać miłe słowa. Przedstawiciele MSU, niczym amorki walentynkowe, rozdali śliczne kartki, a oprócz tego wręczyli każdemu uczniowi kl. I-III oraz oddziałowi przedszkolnemu słodkie serca, aby każdy tego dnia czuł atmosferę miłości i przyjaźni. Nie zapomniano również o nauczycielach i pracownikach szkoły.


STRAŻACY W SZKOLE

We wtorek 11 lutego odwiedzili naszą szkołę strażacy z jednostki ratowniczo gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu. Poprowadzili zajęcia edukacyjne dla oddziału przedszkolnego i klas I III. Na początek przybliżyli dzieciom pracę strażaka, jej trudy i niebezpieczeństwa. Przypomnieli numery alarmowe, rozmawiali o tym, kiedy ich używamy, jak należy rozmawiać z dyżurnym, który odbiera telefon.  Przybliżyli zasady bezpieczeństwa podczas codziennych sytuacji, tj. przewożenia dziecka w foteliku, pozostawiania ładowarek w gniazdkach elektrycznych, czy zachowania podczas pożaru. Strażacy poprosili dzieci, aby pamiętały i nie chowały się podczas pożaru, bo to bardzo utrudnia im pracę. Na koniec nasi goście obiecali, że jeszcze nas odwiedzą, a także zaprosili dzieci do swojej remizy.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Mały Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunem p. A. Sadok, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, odbył pogadankę na cotygodniowym zebraniu, podczas którego ustalono zasady pozytywnego wykorzystywania Internetu oraz bezpiecznego korzystania z sieci. Towarzyszące akcji hasło „Działajmy razem” zmotywowało do przygotowania dla klas I-III zakładek do książek, na których zamieszczone zostały główne zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

JASEŁKA

Dnia 20 grudnia 2019 roku wystawiliśmy jasełka szkolne. W przedstawieniu wzięły udział dzieci  z Koła Teatralnego oraz uczniowie kl. V B i VI A. Usłyszeliśmy kolędy i pastorałki w wykonaniu Szkolnego Chóru. Spektakl obejrzeli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły.
P.  Anna Sadok opracowała układ taneczny oraz przygotowała dekorację. Oprawą muzyczną zajął się p. Leszek Nabiałczyk. Nad poprawną dykcją czuwała p. Aneta Andrzejczak. Scenariusz opracowała p. Barbara  Wosiecka.


Dnia  30 stycznia 2020 roku wystawiliśmy po raz drugi jasełka dla środowiska.  Zaproszeni goście to: Ks. Proboszcz parafii Św. Katarzyny, Prezydent Miasta Zgierza, Sekretarz Miasta Zgierza, Naczelnik Wydziału Oświaty, przedstawiciele Osiedla Proboszczewice-Lućmierz oraz rodzice.
Występ naszych uczniów bardzo podobał się gościom.
Serdeczne podziękowania dla tych, którzy przyjęli nasze zaproszenie.

28. FINAŁ WOŚP

Już za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała  w celu polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Rok 2020 to „Wiatr w żagle” dla naszych wolontariuszy. Nasi uczniowie bardzo zaangażowali się w zbiórkę, dużo się działo na terenie szkoły przez cztery dni poprzedzające Wielki Finał. Każdego dnia można było wylosować los na Cegiełkowni, skosztować pyszne ciasta „od serca”, zagrać w czasie przerwy w ping ponga, a wszystko za szczery „wrzut” do puszki. Uczniowie kl. VI A pod opieką p. Ewy Pawlak zredagowali specjalny numer gazetki szkolnej na szczytny cel WOŚP, który został rozprowadzony na terenie szkoły wśród dzieci, rodziców i nauczycieli.  Prócz codziennych atrakcji w godzinach popołudniowych dla wszystkich zainteresowanych i chcących wspomóc nasze starania, odbyły się:
warsztaty z rękodzieła artystycznego poprowadzone przez Koło Gospodyń Miejskich Zgierz;
Wieczór talentów, którego gospodarzami byli utalentowani uczniowie naszej szkoły;
licytacje cennych rzeczy;
dyskoteka dla klas IV-VII.
Wszystko było zorganizowane, aby wspomóc narodową charytatywną akcję, która wykracza poza granice naszego kraju. Wielu naszych wolontariuszy również kwestowało poza szkołą, na terenie Zgierza i Łodzi, chcąc jak najbardziej zapełnić swoje puszki. W tym roku pobiliśmy nasz rekord, udało nam  się wspólnie zebrać:

21 079, 35 zł 230 euro.

Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom, uczniom, nauczycielom i rodzicom oraz sympatykom szkoły: Kole Gospodyń Miejskich ze Zgierza, Radzie Osiedla Proboszczewice-Lućmierz oraz firmie Jaszpol.

Nasi wolontariusze:
Daria Bachorska
Nikola Cicha
Piotr Dąbrowski
Julia Fortuniak
Oliwia Frątczak
Natalia Lipiec
Wiktoria Lipiec
Zofia Olejniczak
Dagmara Połoczańska
Wiktor Sadok
Piotr Stańczyk
Anna Stopczyk
Angelika Szpruch
Julia Urzędowicz
Milena Wosiecka
Mikołaj Wosiecki
Michał Żuchowski
Maria Łopacińska
Wiktoria Marciniak
Aleksandra Tomczak
Aleksandra Pałągiewicz
Amelia Pałągiewicz
Opiekunowie akcji: Anna Sadok, Paulina Janiszewska
Siema, do przyszłego roku!!!

AKTYWNE LEKCJE

Uczniowie kl. III A bardzo lubią aktywnie spędzać ze sobą czas, chętnie uczestniczą w zajęciach na  basenie i lodowisku.
„Docenił to św. Mikołaj” i w prezencie klasa dostała dwugodzinne wejście do kręgielni na Nowej Gdyni. Wszyscy byli zachwyceni niespodzianką. Niektórzy po raz pierwszy grali w prawdziwe kręgle.  Poznali technikę i taktykę gry. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy przy imionach dzieci pojawiały się punkty.  Współzawodnictwo na torze okazało się ze świetną zabawą, wszyscy  bardzo mile spędzili ze sobą czas.


MATEMATYKA W DZIAŁANIU I ZABAWIE W KLASIE IA

Na jednej z lekcji matematyki sala klasy Ia zmieniła się w sklep wielobranżowy. Uczniowie poprzez zabawę uczyli się wartości pieniądza, utrwalali znajomość poznanych banknotów i monet. Uczyli się rozmieniać i rozsądnie wydawać pieniążki. Produkty wykorzystywane w zabawie znikały w błyskawicznym tempie. Lekcja odbywała się pod czujnym okiem wychowawcy p. Renaty Szymańskiej. Po zajęciach wszyscy zgodnie stwierdzili, że doskonale się bawili, a przy tym wiele nauczyli.

WIECZÓR TALENTÓW

O tym, że nasi uczniowie są utalentowani w różnoraki sposób, wie każdy nauczyciel pracujący w naszej szkole. Chcąc bliżej poznać pasje uczniów, po raz trzeci w naszej szkole zorganizowano Wieczór Talentów. Każda chętna osoba mogła zgłosić swój udział, a podczas tego magicznego wieczoru, zaprezentować swoje umiejętności. Wśród najczęściej prezentowanych był taniec towarzyski i współczesny. Mieliśmy okazję obejrzeć także pokaz gimnastyki artystycznej, układania trzech kostek Rubika oraz wykonano utwór fortepianowy na cztery ręce. Każdy występ zakończony był gromkimi brawami doceniając przy tym zdolności małych artystów.
W trakcie Wieczoru Talentów poprowadzono licytację różnych artykułów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród licytowanych rzeczy były gadżety WOŚP, bilety wstępy na Łódzkie Koło Młyńskie, pokaz Monster Truck, książki, płyty muzyczne, kalendarze. Zgromadzona publiczność licytowała upatrzony dla siebie upominek. Emocji było bardzo dużo gdyż każdy chciał wylicytować dla siebie coś, co go najbardziej interesowało.
Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w Wieczorze Talentów i licytacji. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy przekazali artykuły na licytację. Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu udało nam się przeprowadzić prawdziwą licytację ciekawych upominków.

Do zobaczenia za rok! Sie ma!
         Organizatorki
  Anna Sadok
Paulina Janiszewska


DYSKOTEKA  WOŚP

Ostatni piątek przed feriami zimowymi był dla uczniów bardzo przyjemnym dniem. Nie tylko z powodu zbliżających się dwóch tygodni odpoczynku, ale także z powodu dyskoteki szkolnej zorganizowanej w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy kto pojawił się na parkiecie mógł wesprzeć akcję charytatywną wrzucając dobrowolną kwotę pieniędzy do puszek wolontariuszy. Podczas zabawy zorganizowano konkursy taneczne wymagające od uczniów nie lada umiejętności, jak np. taniec na gazecie, taniec z balonem czy zabawę krzesełkową. Dyskoteka została zakończona wspólnym tańcem „Belgijką”, w którym udział wzięły także panie nauczycielki. Towarzyszyła nam dobra zabawa, świetne humory i ogromna dawka pozytywnej energii. Wszystkie pieniądze zebrane podczas dyskoteki zostały przekazane do sztabu WOŚP.
Organizatorem dyskoteki były panie Anna Sadok oraz Paulina Janiszewska. Rolę DJ
a pełnił pan Leszek Nabiałczyk.
Do zobaczenia na kolejnej dyskotece. Sie ma!


MANUFAKTURA SERC RUSZYŁA

Tydzień poprzedzający Wielki Finał WOŚP jest, jak co roku, bardzo gorący w naszej szkole. Dużo się dzieje, wszyscy bardzo starają się wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka.
8 stycznia odbyły się z tej okazji warsztaty z rękodzieła artystycznego, zorganizowane przez p. A. Sadok, które poprowadziły zaproszone Panie z Fundacji Koła Gospodyń Miejskich Zgierz. Uczestnicy, pod okiem fachowców, własnoręcznie wykonali piękne kartki dla bliskich. A ich gorące serca pozwoliły na zapełnianie puszek naszych wolontariuszy. W miłej atmosferze spędzony czas bardzo szybko minął.
Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie, a Kole Gospodyń Miejskich za owocną współpracę !!!


BOŻE NARODZENIE W POEZJI

Biblioteka szkolna w okresie przedświątecznym zorganizowała konkurs recytatorski „Boże Narodzenie w poezji”. Uczniowie z  klas I-VII zaprezentowali piękne wiersze o magii świąt bożonarodzeniowych.

Laureatami  konkursu zostali:
-  w kategorii klas I:
I miejsce- Martyna Kulesza z  kl.1a
II miejsce- Igor Pawlak z kl.1a
III miejsce - Milena Wosiecka z kl.1a

-  w kategorii klas II-III:
I miejsce - Rozalia Dałek z kl. 3b , Oliwia Frątczak z kl. 3b
II miejsce- Aleksandra Tomczak z kl. 3a
III miejsce - Oliwia Walczyk z kl. 3a

-  kategorii klas IV-VII:
I miejsce
Kaja Piec z kl.5a
II miejsce Alicja Gieraga z kl.5a, Mateusz Szymczak z kl.5b
III miejsce Maria Kulesza z kl.5a

Wyróżnienia otrzymali:
Blanka Grzybowska z kl. 2b , Natalia Kaczmarek z kl. 2a ,Filip Pawłowski z kl.3b,
Justyna Góralska z kl.5a , Aleksandra Pałągiewicz z kl. 5c ,Monika Buda z kl.6a,
Natalia Pawlak z kl 6a

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


WIGILIA W KLASIE 3A

Klasa III A zorganizowała 19 grudnia wigilię, w której uczestniczyli zarówno uczniowie, ich rodzice oraz wychowawczyni. Zgodnie z tradycją wszyscy podzielili się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Wśród przeróżnych słodkości znalazły się także wigilijne pierogi. Niespodzianką był list od św. Mikołaja, w którym zaprasza wszystkich do kręgielni. Nie zabrakło również dla wszystkich drobnych upominków, za które serdecznie dziękujemy. Wspólnie spędzony czas umililiśmy sobie śpiewaniem kolęd, a niektórzy zaprezentowali swoje umiejętności  recytatorskie, mówiąc wiersz o tematyce bożonarodzeniowej.


ZIMOWA PANNA

W okresie przedświątecznym Mały Samorząd Uczniowski pod opieką
p. A. Sadok zorganizował konkurs plastyczny „Zimowa panna”, który miał na celu przypomnienie symboliki świąt Boże Narodzenia, reaktywowanie tradycji tworzenia ozdób w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, popularyzację
i prezentację twórczości dziecięcej.
Piękne pracy stanowiły ozdobę szkolnego korytarza, gdzie każdy mógł podziwiać niesamowite wytwory naszych uczniów. Wśród zgromadzonych prac jury wybrało:
I miejsce: Borys Boruch
II miejsce: Aleksandra Tomczak
III miejsce: Karolina Markiewicz

Wyróżnienia: Anna Bazan, Pola Głowacka, Oskar Pietruszka, Alexander Rajski.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

MARZYCIELSKA POCZTA

Uczniowie kl. III A pod opieką p. Anny Sadok wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Z okazji zbliżających się świąt postanowiliśmy napisać życzenia i wykonać własnoręczne kartki. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy choć trochę radości dzieciom, dla których często takie przesyłki są jedynym połączeniem ze światem zewnętrznym.


SÓL CENNIEJSZA NIŻ ZŁOTO

We wtorek 4 grudnia klasy 3a i 5b pojechały do Teatru Muzycznego w Łodzi na spektakl "Sól cenniejsza niż złoto" przygotowany przez Akademię Formy i Tańca Odoriko. W przedstawieniu występowały nasze koleżanki Hania Gawron, Ola i Madzia Cyrulińskie. To dzięki ich rodzicom mogliśmy obejrzeć profesjonalnie zrealizowaną sztukę, w której oprócz wspaniałych popisów tanecznych zachwycały oryginalne stroje i ciekawe dekoracje.
Cały spektakl bardzo nam się podobał, ale szczególnie dużo radości sprawiła nam możliwość oglądania naszych koleżanek na scenie.


KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia Mały Samorząd Uczniowski pod opieką p. A. Sadok zorganizował kiermasz kartek świątecznych. Piękne, ręcznie wykonane kartki przygotowali uczniowie klas IV-VI w ramach lekcji plastyki. Akcja miała na celu kultywowanie wspaniałej tradycji, jaką jest obdarowywanie najbliższych świątecznymi życzeniami .
Wszystkim, którzy zakupili kartki serdeczne dziękujemy !!!


1B NA WARSZTATACH PIECZENIA PIZZY

6 grudnia kl.Ib z okazji Mikołajek wraz z wychowawczynią oraz opiekunami udała się na warsztaty pieczenia pizzy do "Fabryki Pizzy" w Zgierzu. Dzieci zapoznały się z zawodem kucharza oraz poznały tajniki przygotowania pysznego ciasta na pizzę. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Uczniowie samodzielnie przygotowywali swoją pizzę. Wałkowali ciasto, formowali odpowiedni kształt  oraz dekorowali takimi dodatkami, jakie tylko lubią. Po wypieczeniu nadszedł wyczekiwany czas na spróbowanie swoich dzieł. Dzieci z apetytem zajadały się swoimi pizzami.


ARCHI-PRZYGODY

W klasie IA dobiegł końca projekt architektoniczny "Archi-przygody" pod patronem Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. Projekt trwał od września do grudnia  2019r. Uczniowie w ramach projektu uczestniczyli w serii 10 zajęć. Celem programu ARCHI-PRZYGODY było rozbudzenie wrażliwości i kreatywności, poznanie przez dzieci przestrzeni, w której przebywają, docenienie tradycji architektonicznych, rozumienie, w jaki sposób można tworzyć krajobraz kulturowy. Uczniowie poznali lepiej swoje otoczenie, przeżyli przygodę z architekturą, nauczyli się rozpoznawać skale i proporcje. Na zajęciach ze światła i koloru uczniowie uczyli się zauważać zjawiska związanych ze światłem i nazywać zjawiska barwne; rozróżniali kolory materiałów naturalnych i barwionych sztucznie; postrzegali barwy w różnym oświetleniu. Dzieci miały okazję zrobić rysunki i makiety, różnego rodzaju konstrukcje, nauczyli się, jak w sposób praktyczny, twórczy i atrakcyjny łączyć architekturę budynku z otoczeniem; jak można mieszkać zdrowo i wygodnie, jednocześnie troszcząc się o środowisko przyrodnicze. Na zajęciach z przyjaznej miejscowości i miasta uświadomili swoje swoje  oczekiwania wobec środowiska zurbanizowanego; zrozumieli zagadnienia ładu przestrzennego. Uczniowie zostali uwrażliwieni na wartości krajobrazowe i zdrowotne, jakie niesie obecność w mieście dużych obszarów terenów zielonych. Udało się też wyjść na wycieczkę, podczas której lepiej poznali swoją okolicę, zwrócili większą uwagę na zabytki znajdujące się w naszym mieście, na które dotąd nie zwracali uwagi. Poznali historię swojej okolicy i jej mieszkańców. Pani architekt, która przychodziła na każde zajęcia, wprowadziła dzieci w zagadnienia wiedzy o dziedzictwie kulturowym i ładzie przestrzennym. Dzięki zajęciom uczniowie mieli okazję nabycia umiejętności krytycznej obserwacji i oceny otaczającej przestrzeni. Po spacerze po mieście, w klasie, uczniowie tworzyli swoje własne przewodniki.
Na koniec archi-przygód odbyło się wręczenie dyplomów każdemu uczestnikowi.
Uczniom projekt bardzo się podobał, wszyscy z niecierpliwością czekali na kolejne zajęcia.
Opiekunem i realizatorem projektu była p. Renata Szymańska.



SZLACHETNA PACZKA

Uczniowie z klasy IA bardzo aktywnie włączyli się do pomocy w akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka". Wraz z rodzicami upiekli różne słodkości, które na przerwach pod czujnym okiem wychowawczyni p. Renaty Szymańskiej i pani pedagog p. Pauliny Janiszewskiej sprzedawali swoim starszym kolegom i nauczycielom, by uzbierać kwotę potrzebną do zakupu węgla i paneli dla potrzebującej wsparcia rodziny. Uczniowie przynieśli się także niezbędne produkty żywnościowe, chemiczne i tekstylne.
Opiekunowie akcji p.Paulina Janiszewska i p.Renata Szymańska







ANDRZEJKI W KLASIE 3A

„Święty Andrzej ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Uczniowie kl. III A pod opieką p. Anny Sadok  przelewali wosk przez dziurkę od magicznego klucza; puszczali łódeczki po wodzie ze swoimi imionami, sprawdzając kto jest im najbardziej życzliwy; przekuwali serca z imionami swoich przyszłych partnerów; wróżyli z magicznych kubeczków; poznawali swoje zawody przyszłości, losując charakterystyczne przedmioty z czarodziejskiego worka; sprawdzali kto pierwszy wyruszy w daleką podróż. Jednak największą atrakcją były ciasteczka z wróżbą, które przygotowała jedna z mam. Wszyscy wspaniale się bawili i z niecierpliwością czekają, czy wszystkie wróżby się sprawdzą.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach!







ANDRZEJKI W KLASACH IA I IIA

W Wigilię imienin Andrzeja wychowawczynie klasy Ia p. Renata Szymańska i IIa p. Katarzyna Targalska przygotowały dla swoich uczniów dzień wróżb i zabaw. Uczniowie losowali imiona swoich przyszłych mężów i żon, dowiadywali się, co oznacza ich znal zodiaku i co to dla nich oznacza to w przyszłości. Były wróżby z kolorów, stmboli andrzejkowych, losowanie pezyszlego zawodu, a także zabawa z butami, która dostarczyła zarówno chlopcom, jak i dziewczętom wiele radości. Na koniec nauczycielki rozdały uczniom karty z zakodowanymi symbolami andrzejkowymi i kolorowanki andrzejkowe. Wszyscy doskonale się bawili!





SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

25 listopada uczniów klas 3A i 3B odwiedził leśniczy z Nadleśnictwa Grotniki. p. Tadeusz Smejda. Opowiadał o pracy leśnika, zwyczajach dzikich zwierząt. Mówił także, jak zmienia sie las wciągu roku. Jego barwne opowieści bardzo zainteresowały uczniów z naszej szkoły. Była to bardzo pouczająca lekcja, na której dzieci poznały specyfike pracy leśników.






DZIEŃ MISIA

25 listopada to dzień, kiedy każde dziecko z oddziału przedszkolnego oraz klas I- III przyszło do szkoły w towarzystwie swojego ulubionego przyjaciela - MISIA. Wszyscy uczniowie mieli również emblematy misiowe, które stanowiły piękną dekorację tego wyjątkowego dnia. Koło teatralne pod opieką p. Anny Sadok przygotowało przedstawienie pt. „Misiowe urodziny”. Widzowie mogli przenieść się w świat swoich pluszowych przyjaciół. Wspólnie z małymi aktorami mieli możliwość zaśpiewać i zatańczyć do piosenki „Gdy poczujesz szczęścia smak”, wyrażając swoją radość i zadowolenie.
W drugiej części obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój przyjaciel
MIŚ”, zorganizowanego przez Mały Samorząd Uczniowski, dla oddziału przedszkolnego i klas I-III. Wśród laureatów znaleźli się:
I m-ce Oliwia Frątczak
II m-ce Natalia Kulesza
III m-ce Dagmara Połoczańska
Wyróżnienia: Anna Bazan, Blanka Grzybowska, Mateusz Krzebietke, Natalia Krzewina, Zuzanna Wilczewska
Na zakończenie tego niezwykłego dnia każda klasy otrzymała słodką, misiową niespodziankę, ufundowaną przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy!
Wszystkie dzieci bardzo miło i aktywnie spędziły czas tego dnia w szkole i już czekają na kolejne obchody Dnia Misia.




2

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego