ZA KULISAMI TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI

21 kwietnia 2016 r. koła teatralne klas młodszych i starszych pod opieką p. A.Sadok oraz p. E.Bańbury wybrały się na wycieczkę za kulisy Teatru Wielkiego w Łodzi. Uczniowie oprowadzani przez bardzo miłą panią mogli podziwiać piękne kostiumy, specjalnie szyte i dopasowywane dla aktorów teatru. Powstawały w pracowni krawieckiej , a aktualnie przechowywane są w magazynie kostiumowym. Teatr posiada również pracownię szewską, w której wykonywane są przeróżne buty do przedstawień. W ogromnej pracowni malarskiej wykonuje się wszystkie dekoracje do spektakli oraz maski. Kapelusze robione są przez panie modystki. Peruki również wykonywane są na miejscu, z naturalnych włosów. Dzieci wraz z opiekunami mogli poczuć się jak gwiazdy przedstawienia przebywając w jednej z garderób solistów oraz stojąc na jednej z największych scen w Polsce. Czuli się również jak widzowie oglądając Foyer ( wym. fuaje) oraz wielką widownię, mieszczącą ponad 1000 widzów. Tuż przed sceną podziwiali fosę muzyczną, gdzie podczas spektakli zasiada orkiestra. Uczniowie zwiedzili także salę prób orkiestry.
Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

Opracowały ucz. kl. V b:                                                                     Zuzanna Kalwinek
Magdalena Wosiecka

OBLICZA SZCZURA

Uczniowie kla IV-VI wzięli udział w plastycznym konkursie "Oblicza szczura" ogłoszonym przez zespół uczniów Społecznego Gimnazjum TPZ.
Gimnazjaliści zawitali do naszej szkoły i ogłosili wyniki konkursu:
I miejsce - Gabrysia Klimkiewicz
II miejsce - Wiktoria Szwajkiewicz
III miejsce - Marcel Tomaszewski
wyróżnienia:
Zuzanna Gawron
klasa 5a
Kacper Zmitrowicz klasa 6
Gimnazjaliści zrobili nam niespodziankę, ponieważ pojawili się ze szczurami hodowanymi w domu, które mogliśmy podziwiać. Wszyscy laureaci i wyróżnieni zostali nagrodzeni.

DYSKOTEKA SZKOLNA

Dnia 21 kwietnia 2016r. odbyła się dyskoteka szkolna. Dzieci z klas 4-6 przybyły, aby w dyskotekowych rytmach pozbyć sie nagromadzonej energii. Uśmiechy na twarzach i wielki żal na zakończenie świadczyły, że dyskoteka była udana.

KURTYNA W GÓRĘ - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "DZIECI KRÓLA BAŚNI"

21 kwietnia najmłodsi z naszej szkoły: oddział przedszkolny, klasy I A, I B, I C, i III , pod opieką wychowawców pojechali do Łodzi na spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z Teatru ARTENES z Wrocławia.
Przedstawiona historia zawierała wiele treści wychowawczych, które są niezbędne do zgodnego współdziałania w rodzinie, w klasie, w szkole, w społeczeństwie. Uczniowie poprzez  spektakl, utrwalili sobie właściwe  sposoby postępowania w sytuacjach problemowych, jak postępować aby nikogo nie krzywdzić. Poznali też znaczenie takich pojęć jak tolerancja i empatia.
Profesjonalnie przygotowane przedstawienie spełniło nasze oczekiwania.

CIEKAWA LEKCJA W BIBLIOTECE

19 kwietnia klasa I B uczestniczyła w ciekawych zajęciach w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Lechonia w Zgierzu w ramach propagowania czytelnictwa i zachęcania dzieci do korzystania z książek jako źródła wiedzy i ciekawych przeżyć.
Uczniowie poznali historię pt.: „Rower Klementynki”
przedstawioną w teatrzyku japońskim – kamishibai. Jednocześnie w zabawny i ciekawy sposób dowiedzieli się wiele ciekawostek o tym odległym kraju. Uczestniczyli w rozmowach, zabawach przy muzyce. Wykonali też prace plastyczne związane z tematem lekcji. Zainteresowanie w czasie zajęć i radosne buzie dzieci  były najprostszą i najlepszą recenzją tego spotkania.

SREBRNA TARKA

Dnia 8 kwietnia 2016r. odbył się koncert "Srebrna Tarka". Wystąpiło trio dixelandowe. Zywiołowa muzyka rodem z Nowego Orleanu bardzo podobała się dzieciom z naszej szkoły. Odbywały się konkursy na znajomość melodii z różnych filmów Walta Disneya. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tej dziedzinie. Koncert był bardzo udany i uczniowie wyszli z niego usatysfakcjonowane.

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

6 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się "Żywa lekcja przyrody". Szkołe odwiedziły płazy wraz z ich opiekunem. Dzieci poznały zwyczaje różnych gatunków płazów. Mogły też obejżeć przedstawicieli tych zwierząt. Lekcja była bardzo ciekawa. Dzieci z uwagą słuchały opowieści o tych zwierzętach.

NAJLEPSI MATEMATYCY W ZGIERZU

9 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgierzu odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas czwartych „Przez zabawę do wiedzy”. Drużyny miały do rozwiązania: zadania dotyczące logicznego myślenia, zagadki z zapałkami, anagramy, domino matematyczne, sudoku. Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę:
Wiktoria Szwajkiewicz kl. IV A,
Marcel Tomaszewski kl. IV A,
Damian Zakrzewski kl. IV B
bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania i zajęli I miejsce. W nagrodę otrzymali dyplomy i gry logiczne.

opiekun: Beata Ruman

BARWY WIELKANOCY

Wśród laureatów konkursu na kartkę świąteczną pt. "Barwy Wielkanocy" organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu znalazły się uczennice naszej szkoły.
Maria Nagrodzka -  klasa VI, nagroda
Martyna Nykiel - klasa VA, wyróżnienie

Gratulujemy!

ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE

23 marca rozstrzygnięty został konkurs klasowy Zbieramy zużyte baterie, który zorganizował Samorząd Uczniowski. Najwięcej baterii zebrała klasa IA. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!