Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu

Idź do spisu treści

Menu główne

6

niewidoczne

strona 1 2 3 4 5 7

SZLACHETNA PACZKA

Na początku grudnia uczniowie klasy VA wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Beatą Ruman dołączyli do Drużyny Szlachetnej Paczki. Wspólnie udało się zgromadzić najpotrzebniejsze rzeczy, o które prosiła wybrana  rodzina: węgiel, środki czystości, artykuły higieniczne, komplet garnków, patelnię, pościel, ręczniki, artykuły papiernicze. Wiele radości sprawiło uczniom pakowanie specjalnej paczki, w której były tylko prezenty dla wszystkich członków wybranej rodziny. Zaangażowanie uczniów i ich rodziców przeszło najśmielsze oczekiwania. Po raz kolejny okazało się, że niesienie pomocy potrzebującym daje wiele radości.









WYSTĘP KLASY 1B DLA RODZICÓW

15 grudnia klasa I B wraz z  wychowaczynią, p. Marianną Pardej  zaprosiła rodziców na wieczorne spotkanie pod hasłem "O nas i o szkole czyli  wiersze, które znamy i lubimy."
Rodzice mieli okazję zobaczyć swoje dzieci w nowych rolach. Scenki w wykonaniu "małych aktorów" bardzo się podobały, czego dowodem były wielkie brawa.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów.
W czwartek klasa wystąpiła przed koleżankami i kolegami z oddziału przedszkolnego, klas  pierwszych i drugich oraz IV b.


DARY DLA SCHRONISKA

Dnia 19 grudnia br. zawiezione zostały do schroniska na ul. Marmurowej w Łodzi dary: koce, jedzenie i inne akcesoria dla zwierząt. Akcję wszkole prowadził Samorząd Uczniowski pod opieką p. E. Pawlak, oraz Mały Samorząd Uczniowski pod opieką p. A. Sadok. Zbiórka była prowadzona we współpracy z 5 Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Łodzi.









MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA

Tegoroczne mikołajki uczniowie klas IVa i Va spędzili w łódzkiej Manufakturze. Najpierw obejrzeli wzruszający, ale niepozbawiony humoru film Bella i Sebastian 2, następnie delektowali się przysmakami w strefie restauracji, aby wreszcie udać się z wizytą do domku świętego Mikołaja. Niektórzy skorzystali z okazji i zaopatrzyli się w drobne upominki dla najbliższych.

MISTRZOWIE SŁOWA

3 grudnia br. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XVIII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. K. K. Baczyńskiego. Laureatami tegorocznej edycji zostali uczniowie
p. Anety Góralskiej- Andrzejczak.
W grupie do lat dwunastu drugie miejsce zajął Marcel Tomaszewski z klasy IVa,   
a trzecie - Olga Przygońska z klasy VI. Przetłumaczone na język niemiecki wiersze zostały opublikowane w polsko-niemieckim tomiku pt. Cisza jest ważna.

Serdecznie gratulujemy!

ANDRZEJKI W KLASACH IIA I IIB

Uczniowie klas II chcąc zgłębić tradycję obchodzenia andrzejek zorganizowali sobie „wieczór andrzejkowy”.  Przygotowane wróżby uchyliły rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w szkole, zdrowiu, wśród grupy rówieśniczej. Wszyscy wspaniale się bawili i już czekają z niecierpliwością, czy spełnią się ich wróżby.


ANDRZEJKI

Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. 24.11.odbyła się dyskoteka. Tańcom i zabawom nie było końca. 27.11. korytarz szkolny zamienił się korytarz wróżb. Samorząd Uczniowski zadbał o magiczny nastrój i przygotował wiele atrakcji. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Opiekunowie: p. Ewa Pawlak i p. Leszek Nabiałczyk














DZIEŃ MISIA

25 listopada uczniowie klas młodszych  obchodzili Światowy Dzień Misia. Każdy mógł tego dnia przynieść do szkoły swojego ukochanego przyjaciela. Zaprosiliśmy pana Jana Wojciecha Parandowskiego, aktora łódzkiego teatru. Jest bardzo znany naszym uczniom ze spektakli teatralnych, w których uczestniczą w ciągu roku szkolnego. Pan Wojciech, bo tak Go wszyscy nazywają, przeczytał dla naszych uczniów książeczkę pt. „  Przygody Misia Uszatka”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali o ciekawych przygodach bohatera.
Po odbytej fascynującej wędrówce z Misiem klasy udały się na słodki poczęstunek.


DARY JESIENI

Uczniowie naszej szkoły chcąc powitać jesień wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym „Dary jesieni” organizowanym przez SU pod opieką p. Ewy Pawlak i MSU pod opieką
P. Anny Sadok. Zadaniem uczniów było przedstawienie piękna naszej polskiej jesieni wykorzystując technikę malarstwa.
Prace zostały wykonane bardzo starannie i z dużym zaangażowaniem. Stanowiły dekorację korytarzy szkolnych. Jury przyznało nagrody dla najlepszych w dwóch kategoriach.
Klasy I-III
I m-sce          Patrycja Kubiak kl. III
II m-sce         Zofia Olejniczak kl. I a
III m-sce       Michał Sobczak kl. I c
wyróżnienie: Emilia Bachorska kl. II b
Klasy IV - IV
I m-sce          Wiktoria Krawczyk kl. VI
II m-sce         Patrycja Podgórska kl. IV b
III m-sce        Magdalena Plucińska kl. VI
wyróżnienie: Anna Golan kl. V b














SUKCES CHÓRU SZKOLNEGO

Miło nam poinformować, że 6 listopada br. Chór Szkolny pod kierunkiem p. Leszka Nabiałczyka zdobył I nagrodę na II Festiwalu Wokalnym dla Dzieci i Młodzieży "Cantus".

Zwycięzki zespół wystąpił w skladzie:

Weronika Dębowska kl. 3
Maria Doskocz
kl. 3
Julia Fortuniak
kl. 3
Justyna Stępień
kl. 3
Natalia Świercz
kl. 3
Marta Banasiak
kl. 4a
Alicja Marciniak
kl. 4a
Leyla Bilginsoy
kl 4b
Anna Burdyka
kl. 4b
Weronika Cylke
kl. 5a
Martyna Dyaczyńska
kl. 5a
Martyna Gieraga
kl. 5a
Anastazja Kaczy
kl. 5a
Martyna Łaganowska
kl. 5a
Martyna Nykiel
kl. 5a
Karina Owczarek
kl. 5b
Zuzanna Wasiak
kl. 5b
Magdalena Wosiecka
kl. 5b
Julia Banasiak
kl. 6

Julia Bień kl. 6
Kinga Kubiak
kl. 6
Weronika Burdyka
kl. 6
Oliwia Kosiewicz
kl. 6
Magdalena Puszczyńska
kl. 6
Martyna Wewiórska
kl. 6
Wiktoria Zagrosik
kl. 6

Gratulujemy młodym wykonawcom oraz ich opiekunowi.


KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI

3 listopada uczniowie klasy I B, wzięli udział w KlasowymKonkursie Recytatorskim pod hasłem „ Dbamy o Zdrowie”. Konkurs był jednym z etapów tealizacji planu wychowawczego i miał na celu: utrwalenie zasad związanych ze zdrowym stylem życia, umożliwienie indywidualnego zaprezentowania się przed rówieśnikami, ośmielanie i budowanie wiary we własne możliwości, oraz integrację zespołów klasowych.  W konkursie wzięło udział 10 dzieci, które zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie przed klasą I a, I b, I c i oddziałem przedszkolnym.
Jury w składzie: p. Grażyna Sokół. p. Renata Szymańska i p. Małgorzata Wojciechowska wyłoniło najlepszych i tak:
I miejsce zajęła Marysia Janyska
II miejsce – Kornelia Tomaszewska
III miejsce – Paulinka Marciniak.
Na wyróznienie zasłużyły Hania Gawron i Antosia Sencerek.
Dobrze też spisali się pozostali uczestnicy: Ola Cyrulinska, Przemek Gaweł, Michasia Tomas, Mateusz Lewiński i Kinga Wiewiórska.
Gościem honorowym konkursu był p.dyrektor, Paweł Marynowicz, który wręczył nagrody książkowe.
Organizacja konkursu i nagród- wych. kl. I B Marianna Pardej.



ŚNIADANIE DAJE MOC!

6 listopada klasy pierwsze  i IIb, oraz oddział przedszkolny wzięli udział w Ogólnopolskim Programie „ŚNIADANIE DAJE MOC!”
Każda klasa przygotowała zdrowe śniadanie pod opieką  wychowawców. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem. Do akcji aktywnie włączyli się rodzice, którzy zorganizowali potrzebne produkty i zadbali o to aby podstawowy posiłek dnia był urozmaicony i pięknie podany. Były więc soki warzywne, sałatki owocowe, pieczywo z domowego wypieku, domowe dżemy, kolorowe kanapki i wiele zdrowych przekąsek. Dzieci poznawały nowe smaki i mamy nadzieję przekonały się, że śniadanie może być urozmaicone i smaczne, a przede wszystkim  że jest podstawowym posiłkiem bez którego nie wychodzi się z domu.
Przygotowanych pyszności było dużo i młodsze dzieci zaprosiły do degustacji starsze klasy między innymi klasa IIb gościła klasę Va , a klasa Ib poczęstowała uczniów z klasy  IV a, IV b, Vb.
Pan dyrektor również gościł w poszczególnych klasach i miał okazję przekonać się, jak najmłodsi uczniowie szkoły poradzili sobie z nowym zadaniem.
Cała akcja bardzo podobała się dzieciom  i już dziś umówiliśmy się na kolejną.


Z HISTORIĄ ZA PAN BRAT

Tegoroczny Dzień Komisji Edukacji Narodowej  uczniowie klas IVa i Va postanowili spędzić na tropieniu śladów historii w naszym rejonie. W tym celu udali się do Łęczycy.
Na tamtejszym zamku wzięli udział w lekcji Regionalne wierzenia, legendy i opowieści ze szczególnym uwzględnieniem diabła Boruty, podczas której poznali ciekawą historię regionalnego czarta, podziwiali wystawę najbogatszej w Polsce muzealnej kolekcji figur o tematyce demonicznej oraz obejrzeli wnętrze zabytkowej chałupy charakterystycznej dla krajobrazu łęczyckiego. Pospacerowali też po mieście poznając założenia średniowiecznego układu urbanistycznego.
Następnie pojechali do kolegiaty w Tumie zobaczyć ślady czarcich szponów
i grodzisko z VI w. zwane Szwedzką Górą, w którym przez pewien czas przebywał Bolesław Krzywousty.
Stamtąd ruszyli prosto do Walewic, jednego z pierwszych w Polsce klasycystycznych pałaców piętrowych wzniesionego dla słynnej pani Walewskiej. Oprócz pięknych pałacowych wnętrz obejrzeli również park w stylu francuskim. Największą jednak radość sprawiła wszystkim wizyta w walewickich stajniach, w których nie tylko dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o koniach, ale także mogli je pogłaskać a nawet poczęstować cukrem.
Ostatnim punktem wycieczki był geometryczny środek Polski w Piątku.
I chociaż pogoda nie do końca sprzyjała eskapadzie, wszyscy uznali wyjazd za wyjątkowo udany.



WYSTĘP W PRZEDSZKOLU

Koło teatralne klas młodszych pod opieką p. Anny Sadok w październiku 2015r. odwiedziło zaprzyjaźnione Przedszkole nr 6 w Zgierzu. Mali aktorzy wystawili sztukę pt. „Zabawki u Antoniego”, która miała przybliżyć dzieciakom szacunek do zabawek nie tylko pięknych i modnych, ale również tych dawnych, zapomnianych. Przedszkolaki bardzo ciepło przyjęli gości, z zaciekawieniem oglądając swoich starszych kolegów nagrodzili ich gromkimi brawami.
Występowali:
Sprzedawca Antoni:
Mikołaj Wosiecki
Lalki Barbie:
Emilka Bachorska
Agata Jaworska
Julia Karolak
Gabrysia Klimkiewicz
Angelika Szpruch
Patrycja Urbańska
Lalki Monster High:
Nikola Cicha
Julia Fortuniak
Zuzanna Lewandowska
Małgorzata Sikorska
Justyna Stępień
Anna Stopczyk
Wiktoria Szwajkiewicz
Misie:
Dominik Fortuniak
Alexander Popek



DZIECIĘCY ŚWIAT

30 września br. uczniowie klasy IVa odwiedzili Muzeum Miasta Zgierza. Obejrzeli wystawę "Dziecięcy świat - zabawki z dawnych lat" oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej  „Zabawki z dawnych lat - czyli czym bawili się nasi przodkowie" prowadzonej przez
p. Justynę Czerwińską. Podczas zajęć dzieci nie tylko oglądały ciekawą kolekcję, ale także mogły sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz dotyczący bohaterów dziecięcych książek
i filmów.
Wycieczka była nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w zbiórce makulatury.


strona 1 2 3 4 5 7

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego