POSZUKIWANIE WIOSNY

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego pierwszy dzień wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca uczniowie, nauczyciele i pracownicy powitali tę porę roku jej ulubionymi barwami, wszyscy ubrali się na żółto i zielono. Podczas przerw obiadowych Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs „Poszukiwanie wiosny”. Zadaniem dzieci było odnalezienie ukrytych symboli wiosny. Nasi poszukiwacze poradzili sobie z wyzwaniem bez najmniejszego problemu.

RAJD WOSENNY

19 marca po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Wiosennym zorganizowanym przez PTTK Zgierz przy współpracy SP 5 w Zgierzu. Trasa rajdu wynosiła 9 kilometrów. Oprócz zwiedzania Zgierza i dobrej zabawy uczestnicy w trakcie spaceru musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami przygotowanymi przez harcerzy. Na mecie rajdu przywitał nas słodki poczęstunek oraz konkursy.
W konkursie na piosenkę o wiośnie nasza grupa zajęła I miejsce, a w konkursie na hasło o wiośnie II miejsce.
Nikola Cicha
Zuzanna Lewandowska
Zofia Pudłowska
Zofia Olejniczak
Wiktor Sadok
Angelika Szpruch
Antoni Przybył
Bartek Matczak
Dominika Zakrzewska
Gabriela Gałązka
Julia Bień
Justyna Gaweł
Leila Bilingsoy
Magdalena Wosiecka
Michał Żak
Wiktoria Zagrosik

Opiekunowie: p.I.Jatczak, p.E.Pawlak, p.A.Sadok, p. L.Nabiałczyk

PROSZĘ WSTAĆ, SĄD IDZIE!

21 marca br. uczniowie klasy Vb przeprowadzili proces sądowy w sprawie ustalenia winy lub niewinności Tomka Sawyera. Prokuratorzy pod przewodnictwem Magdaleny Wosieckiej przygotowali wyczerpujący akt oskarżenia, mający na celu udowodnienie, że Tomek był chuliganem. Obrońcy, na czele których stała mecenas Justyna Gaweł, starali się obalić tę tezę, podkreślając bohaterskie czyny oskarżonego. Obie strony powołały swoich świadków, przedstawiły bogaty materiał dowodowy oraz wygłosiły żarliwe mowy końcowe.
Rozprawa, mimo iż wzbudzała wiele emocji, przebiegała w rzeczowej i spokojnej atmosferze, a orzekająca w sprawie sędzia Aneta Góralska-Andrzejczak, wydając wyrok,  miała ciężki orzech do zgryzienia.
W rolę oskarżonego wcielił się Maciek Sikorski. Na  czele oskarżycieli stanęła Magdalena Wosiecka, a głównym obrońcą była Justyna Gaweł. Każdy uczeń miał przydzielone zadanie.

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

Dnia 10 lutego 2016r. odbyła się dyskoteka karnawałowa. Dzieci z klas 4-6 licznie przybyły na zabawę. Część z nich przebrana za różne postacie była nie do rozpoznania. Zabawa była bardzo udana i niestety dla uczniów skończyła się za szybko :).

KOPCIUSZEK

Uczniowie z koła teatralnego klas młodszych pod opieka p. Anny Sadok wystawili dla swoich rówieśników ze szkoły przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Wielu uczniów występowało na „deskach” naszej małej szkolnej sceny po raz pierwszy, wielu miało ogromną tremę, ale wspólnie wszyscy się wspierali, motywowali i dopingowali. Opłacało się, wszyscy dostali ogromne brawa i usłyszeli słowa uznania. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności nie tylko aktorskie, ale również wokalne i taneczne. Odkryliśmy wiele talentów, dla których już szukamy nowych ról.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych występów!
Obsada:
                                  Paulina Marciniak
                                  Kornelia Tomaszewska

ZNAJDŹ W SOBIE ANIOŁA

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w organizacji Koncertu charytatywnego „Znajdź w sobie Anioła”. Wspólnie udało się zebrać kwotę 14000 złotych.

Dziękujemy!!!

KONKURS "MAŁY ANGLISTA"

Dnia 29 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu j. angielskiego dla klas III-IV - "Mały Anglista". Udział wzięło 15 uczniów z klas: III, IVa i IVb. Konkurs składał się z dwóch części - pisemnej i ustnej.
A oto nasi zwyciężcy:
I miejsce - Wiktoria Szwajkiewicz kl. IVa
II miejsce - Patrycja Podgórska
kl. IVb
III miejsce - Marcel Tomaszewski kl. IVa
IV miejsce - Jan Szymczak kl. IVa
V miejsce - Michał Tomczak kl. IVa
Wszystkim serdwcznie gratulujemy i dziękujemy sponsorowi - wydawnictwu Oxford University Press za nagrody.
Organizatorki: p. Anna Słabęcka, p. Ewa Pawlak.

SUKCES CHÓRU SZKOLNEGO

Miło nam poinformować, że 15 stycznia 2016r. Chór Szkolny pod kierunkiem p. Leszka Nabiałczyka zdobył I nagrodę na Konkursie kolęd i pastaorałek dla dzieci i młodzieży "Płynąca kolęda".

Zwycięzki zespół wystąpił w skladzie:

Weronika Dębowska kl. 3

Martyna Wewiórska
Wiktoria Zagrosik
kl. 6

Gratulujemy młodym wykonawcom oraz ich opiekunowi.

WYJAZD DO TEATRU KLAS I-III

Uczniowie klas młodszych I-III oraz oddział przedszkolny 13 stycznia 2016 roku uczestniczyli w przepięknym przedstawieniu pt. „Piotruś i Wilk” wystawianego przez wrocławski Teatr ARTENES, który gościnnie występował na deskach WSP w Łodzi. Spektakl promował taki e wartości jak odwagę, zgodną współpracę w zespole, zaradność, przyjaźń i dobro. Uczniowie mogli w czasie przedstawienia usłyszeć brzmienie nieznanych im instrumentów klasycznych, które naśladowały głosy zwierząt. Zatem udział w spektaklu był niezwykle edukacyjny, ale także przyjemny w odbierze wizualnym i podnosił pogodę ducha każdego oglądającego.

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE

Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu kolejny raz organizował konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Nasi uczniowie każdego roku biorą w nim udział  przygotowując własne prace według indywidualnych pomysłów ale zgodnie z obowiązującym regulaminem. Tym razem na konkurs swoje dzieła zgłosili:
Konrad Łacwik - I c
Maja Więckowska i Wiktoria Szwajkiewcz - IV a
Klaudia Płaczkowska - V b
Agata Jaworska - II b
Gabriela Klimkiewicz, Laura Kliś, Małgorzata Sikorska - IV a

Uznanie jury zdobyły szopki Mai Więckowskiej, Wiktorii Szwajkiewicz i Klaudii Płaczkowskiej, które zostały wyróżnione. Gratulujemy!
Opiekunami eliminacji szkolnych były: p. M. Pardej, p. A. Sadok, p. B. Wosiecka.