Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu

Idź do spisu treści

Menu główne

.......::::::Witamy na oficjalnej stronie internetowej naszej szkoły::::::......

 
 
 


 
 
 
 



 

Informacje


Organizacja pracy szkoły od dnia 18 stycznia 2021r.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Szczegóły dotyczące funkcjonowania szkół i placówek znajdą Państwo w komunikacie MEiN, który wraz z nowymi regulacjami prawnymi dołączam do wiadomości. Informacje te zamieściliśmy również na naszej stronie internetowej
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-nauki-w-szkolach-i-placowkach-po-feriach.

-----------------------------------------------------


Nauczanie zdalne komunikat

Zarządzenie Dyrektora Szkoły
w związku z COVID-19


Załacznik nr 1 do zarządzenia
Załącznik nr 2 do zarządzenia

Oświadczenie rodzica

.....................................................................................

 

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

W ramach Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 31 maja 2021 roku odbył się w naszej szkole konkurs „Mistrz pięknego czytania". Uczestnikami byli najlepsi czytający z klas I-III. Celem konkursu była:

  • popularyzacja książek i czytelnictwa;

  • propagowanie kultury czytelniczej;

  • popularyzacja znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej książek dla dzieci;

  • wdrażanie do staranności przekazu językowego;

  • wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Każdy uczeń przygotował wybrany fragment z wyznaczonych książki:
„Detektyw Pozytywka” G. Kasdepke
„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” J. Bednarek
„Sposób na elfa” M. Pałasz
„Cukierku ty łobuzie” W. Cichoń
„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” ( dowolna część) M. Widmak, W.Hellen.
Na przeczytanie najciekawszego fragmentu uczestnicy mieli 2 minuty. Jury, p. Ewa Pawlak i p. Aleksandra Staniewska, bardzo uważnie przysłuchiwały się, oceniając dykcję, interpretację tekstu i poprawność wymowy. W każdej grupie wiekowej jury przyznało następujące miejsca:
klasy 1
I m-sce Aleksander Szczepańczyk kl. 1a
II m-sce Michał Grzelak kl. 1b
III m-sce Natalia Kurc kl. 1a
wyróżnienie: Tomasz Śwituniak kl. 1b
klasy 2
I m-sce Jan Stępień kl. 2b
II m-sce Maja Urbańska kl. 2a
III m-sce Milena Wosiecka kl. 2a
wyróżnienie: Artur Łysakowski kl. 2b
klasy 3
I m-sce Maria Przybylak kl. 3b
II m-sce Lena Wojtysiak kl. 3a
III m-sce Artashes Petrosyan kl. 3b
wyróżnienie: Nina Butkiewicz kl. 3b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Organizator: Anna Sadok




RODZINNY PRZEPIŚNIK

Mamy przyjemność poinformować, że ucz. kl. 1 a Antoni Bartosiak zajął trzecie miejsce w konkursie literacko-plastycznym „Rodzinny Przepiśnik” organizowanym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Zgierzu- Filia nr 1.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekun: Anna Sadok




PISANKI, KRASZANKI, JAJA MALOWANE...

W ramach propagowania i kultywowania tradycji świątecznych uczniowie klasy IA, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Pisanki, kraszanki, jaja malowane…”, organizowanym online przez Szkołę Podstawową nr 12  im. Armii Krajowej w Zgierzu.

Główne nagrody otrzymały:
Iga Karasińska
Blanka Migdalska
Wyróżnienie:
Jakub Błachowicz
Natalia Kurc
Hanna Machnicka
Jakub Malesa
Piotr Skonieczka
Zuzanna Wilczewska.

Serdecznie gratulujemy!



WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W WIELICZCE KLASY 5

21 kwietnia klasa 5a wybrała się na wirtualną wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie poznali historię tego pięknego miejsca. Zwiedziliśmy Kaplicę św. Kingi, Komorę Mikołaja Kopernika, Kaplicę św. Antoniego, Komorę Kazimierza III Wielkiego, Komorę Weimar i wiele innych miejsc.

LEKCJA J.EZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE 6B

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie kl. 6b ćwiczą umiejętność rozumienia tekstów czytanych. Wyszukują szczegółowe informacje w tekście, poznają nowe słownictwo z kontekstu oraz czytają tekst z podziałem na role.  W tym tygodniu tekst czytany zaprezentowali: Maria Janyska, Kornelia Tomaszewska, Ola Cyrulińska, Tosia Sencerek, Paulina Marciniak i Hania Gawron. Well done my students!

Ewa Pawlak

Nagranie


WIZYTA W BIELSKIM CENTRUM KULTURY

Uczniowie klasy 1A podczas omawiania dobrych manier uczestniczyli online w przedstawieniu kukiełkowym pt. „Ballada o uprzejmym rycerzu” Wiary Badalskiej, wystawianym przez Klub Kultury Eureka. Utrwalili wiedzę na temat „magicznych słów” oraz stosowania ich w życiu codziennym.









ŚWIĄTECZNE ŚNIADANIE W KLASIE 1A

31 marca 2021 roku klasa 1A zorganizowała świąteczne śniadanie wielkanocne. Uczniowie utrwalali zdobytą wiedzę na temat tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą. Wszyscy złożyli sobie życzenia, podzieli się jajeczkiem, online dekorowali koszyczek, pokazywali własnoręcznie wykonane dekoracje oraz zasianą rzeżuchę, symbol rodzącego się życia.








WYCIECZKI KALSY 3A

10 marca 2021r klasa 3A wybrała się na wirtualną wycieczkę po nietypowych muzeach. Odwiedziliśmy Muzeum Ognia w Bystrzycy Kłodzkiej, Muzeum Nietypowych Rowerów, Muzeum Guzików w Łowiczu, ale największym zainteresowaniem cieszyło się Muzeum Zabawek w Karpaczu i Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Na wystawach muzeum zabawek można było podziwiać: zabytkowe porcelanowe lalki, urokliwe misie czy domki z miniaturowymi meblami.

GÓRA GROSZA

W marcu po długiej przerwie w klasach 0-3 odbył się konkurs Góra Grosza, który polegał na wielkiej  zbiórce monet. Zebrane pieniądze zostały przekazane do Towarzystwa Nasz Dom, które przeznaczone są na pomoc dzieciom wychowującym się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Wśród uczniów i pracowników szkoły zebrano 34,5 kg monet o łącznej kwocie 436,40 zł. Wyniki konkursu w poszczególnych klasach:
I m-ce kl.1a-146,06 zł
II m-ce kl. 3a-136,60zł
III m-ce kl. 2a- 93,88 zł
IV m-ce oddział - 47,08 zł
V m-ce kl.2b-42,67 zł
VI m-ce kl. 1b- 41,36 zł
VII m-ce kl. 3b - 8,30 zł
Serdecznie gratuluję i dziękuję za udział!


Opiekun akcji Ewa Pawlak

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

17 marca uczniowie klas 4 oraz 6b uczestniczyli w lekcji kulturowej z języka angielskiego poświęconej Irlandii i postaci św. Patryka. Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty upamiętniające to radosne irlandzkie święto.

Ewa Pawlak

BAJKI ILUSTROWANE PO FRANCUSKU 7A/7B

We wtorek uczniowie klas siódmych wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu zorganizowanym przez Instytut Francuski z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Frankofonii. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w jedynym takim wydarzeniu w roku za pośrednictwem Teams oraz Youtube, podczas którego aktor francuski opowiadał bajki po francusku z różnych krajów frankofońskich a znany francuski rysownik ilustrował je w tym samym czasie. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w lekcji, na której w grupach odpowiadali na pytania z quizu odnośnie wysłuchanych bajek. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję być tak blisko języka francuskiego i wziąć udział w tym wydarzeniu jako jedyni z województwa łódzkiego.
                                                                                                                                                                                          https://read.bookcreator.com/9KgrkJheNZV05nE3vH0OyulV9qB3/QsyzhN1xQBqqByGih7sPWg      




SKARPETKOWE WYZWANIE 6B

Od 2005 roku 21 marca obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia w ramach wyrazu prawa do różnorodności wszystkich ludzi zakłada się dwie różne skarpetki. Uczniowie klasy 6b (niektórzy z całymi rodzinami) też włączyli się do tych obchodów, wyrażając swój szacunek i wsparcie dla ludzi z zespołem Downa, ale także dla wszystkich, którzy pozornie różnią się od większości. Tak powstała kolekcja, którą chcemy się podzielić z innymi.

https://wke.lt/w/s/qvx_65






DZIEŃ LICZBY PI

Uczniowie klas czwartych z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi ( 14 marca) wzięli udział w międzyklasowym konkursie na jej temat. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie  poszukać ciekawostek na temat liczby pi, jej znaczenia itp.. Informacje te mogli przedstawić w formie graficznej (plakat, rysunek), prezentacji lub innej fomry. Jury miało problem z wyborem najlepszej pracy - wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni ocenami celującymi.






ZACHĘCAMY DO CZYTANIA

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Mały Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na plakat promujący czytelnictwo. Uczniowie klas I-III oraz oddział przedszkolny bardzo zaangażowali się w projekt. Powstały piękne i pouczające plakaty, które zachęcają do sięgania po tradycyjną, papierową książkę. Zwycięzcami okazali się nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego. Wszyscy uczniowie otrzymali zakładki do książek z myślą przewodnią.

I m-sce oddział przedszkolny
II m-sce klasa I b
III m-sce klasa II a
Wyróżnienia: I a, II b, III a, III b

Wszystkim serdecznie gratulujemy!








KUCHNIA RÓŻNYCH REGIONÓW POLSKI

Dnia 11 marca został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany w świetlicy szkolnej. Tematem konkursu była „Kuchnia różnych regionów Polski". Wszystkie dzieci wykonały piękne i kolorowe prace - książeczki, które zawierały ciekawe ilustracje lub zdjęcia.

Laureaci:

1 miejsce: Michał Grzelak
2 miejsce: Piotrek Janiszewski
3 miejsce: Iga Karasińska
Wyróżnienie: Hania Machnicka


Serdecznie gratulujemy!!!
Radzie Rodziców serdecznie dziękuję za sfinansowanie nagród dla laureatów.

Karolina Patora (wychowawca świetlicy)






DZIECI DZIĘKUJĄ LEKARZOM

Uczniowie klas I-VII wzięli udział w akcji Komisji Okręgowej Izby Lekarskiej z Łodzi pt. „Dzieci dziękują lekarzom”. Powstało kilkanaście pięknych wierszy i wierszyków, które zostały przekazane do Urzędu Miasta Zgierza. Podziękowania wyrażały szacunek i podziw dla ciężkiej i pełnej poświęceń pracy lekarzy oraz całego personelu medycznego w trudnych czasach pandemii. Mamy nadzieję, że dziecięca twórczość okaże się dla naszych bohaterów miłą nagrodą. Najlepsze wiersze zostaną zamieszczone w wyjątkowym tomiku.
Uczestnicy akcji:
Antoni Bartosiak kl. 1 a
Jakub Błachowicz 1 a
Kuba Czernielewski kl. 1 a
Anita Dorcz kl. 1 a
Natalia Szymańska kl. 1 a
Jarosław Wojcicki 1 a
Aleksander Olejniczk kl. 2 a
Michał Żuchowski  kl. 4 b
Aleksandra Chrząszczewska kl. 5
Antonina Sencerek kl. 6 b
Anna Bakalarz 7 a
Monika Buda 7 a
Natalia Pawlak 7a


Anna Sadok






5 KLASA WE WSI KOZŁÓWKA

10 marca klasa 5a wybrała się na wirtualną wycieczkę do zespołu pałacowo-parkowego rodziny Zamoyskich we wsi Kozłówka. Obecnie pałac jest siedzibą muzeum. We wnętrzach zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w tym : neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety, kolekcja malarstwa, meble, rzeźby, lustra, kobierce, porcelana i srebra.



TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM I KLASIE 2A

W pierwszym tygodniu lutego dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy 2a brały udział w drugiej edycji projektu "Tydzień Bajek Polskich". Podczas tego tygodnia poznaliśmy bajki, na których wychowywali się nasi rodzice. Obejrzeliśmy przygody Reksia, Bolka i Lolka, Misia Kudłatka oraz bajkę poszukiwania Baltazara Gąbki. Każdy dzień upłynął nam na zabawie i nauce. Między innymi przygotowaliśmy słoik, w którym umieściliśmy kolorowe kartki ze sposobami na nudę, tworzyliśmy własną mapę pogody, poznaliśmy Legendę o Smoku Wawelskim oraz wirtualnie zobaczyliśmy Zamek Królewski na Wawelu. Na zakończenie projektu napisaliśmy list do Reksia. Wszystkie dzieci dostały dyplom „Znawcy Polskich Bajek”.

To był wspaniale spędzony czas!




BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 2A

11 lutego w Tłusty czwartek w naszej klasie odbył się bal karnawałowy. Sala lekcyjna zmieniła się w salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.
Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Wszyscy uczestniczyli w zabawach i konkursach przygotowanych przez Wychowawczynię np.: „Podaj dalej”, przechodzenie pod „Limbo” czy „Znajdź woreczek”. Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie balu.
Dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku w formie pączka.
Dzień ten dostarczył uczniom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!
Kolejny bal karnawałowy już za rok .
Wpis przygotowany przez Katarzynę Kafarską




4A W MALBORKU

Chociaż pandemia uniemożliwia szkolne wycieczki, w poniedziałek 22.02. klasa 4a odbyła na godzinie wychowawczej wirtualną podróż do Muzeum Zamkowego w Malborku. Przeszliśmy się po dziedzińcu zamku krzyżackiego, obejrzeliśmy panoramę miasta z wieży widokowej, zajrzeliśmy do wnętrza twierdzy – m.in. do Wielkiego Refektarza czy Pałacu Wielkich Mistrzów. Klasa wysłuchała krótkiej historii zamku oraz zakonu w wykonaniu tymczasowego przewodnika, czyli wychowawczyni. Na końcu obejrzeliśmy krótki filmik z turnieju rycerskiego. Nie wychodząc z domu, zwiedziliśmy jedno z  ciekawszych miejsc w Polsce.

Wych. Aleksandra Staniewska




BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 2B

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.
16 lutego 2021r. w klasie II b odbył się bal karnawałowy. Tego dnia w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek. Można było spotkać wróżkę, pirata, kotka, policjanta, tygrysa… nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami przygotowanymi przez Wychowawczynię. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku, dzieci zajadały się pysznymi pączkami, mandarynkami i piły soczki oraz wodę.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały "salę balową". Do domu wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Wpis przygotowany przez Annę Paulus


Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT

Uczniowie klasy 7a wzięli udział w ogólnopolskim konkursie " Z chemią za Pan Brat" organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński. Celem konkursu było nagranie autorskich filmików zachęcających do nauki chemii oraz pokazujących jak wygląda nauka w szkołach podczas pandemii. Poniżej znajdują się linki do filmików uczniów naszej szkoły:
Zespól 1 :Natalia Pawlak i Monika Buda
https://www.youtube.com/watch?v=z-5Pi2qPY9E&list=PLV6TuO4U353NrMngAjGCBXVWtzqOx7jwt&index=29
Zespól 2 : Anna Bakalarz, Martyna Jadczak, Małgorzata Kocięcka, Wiktor Sadok
https://www.youtube.com/watch?v=6oDo7oGb_uU&list=PLV6TuO4U353NrMngAjGCBXVWtzqOx7jwt&index=35

Zespół 3 : Milena Dziobiak i Fabian Krawczyński
https://www.youtube.com/watch?v=rZ1OyflLZQU&list=PLV6TuO4U353NrMngAjGCBXVWtzqOx7jwt&index=61




KLASA 5 ON-LINE

11 lutego klasa 5a brała udział w konferencji on-line, dotyczącej bezpieczeństwa w sieci - " Asy Internetu " Szkoły z klasą. Uczniowie uczestniczyli w dwóch spotkaniach " Rozsądek - udostępniaj z głową " oraz " Uważność - nie daj się nabrać "




BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 1B

Tłusty Czwartek uczniowie klasy 1B przebrani za rozmaite postacie ze świata filmu, gier czy bajki brali udział w zabawach muzyczno-ruchowych, próbowali swoich sił w układach tanecznych, rozwiązywali quizy i krzyżówki poszerzające ich wiedzę związana z tradycja obchodów Tłustego Czwartku oraz historią i znaczeniem karnawału. Uczniowie po zapoznaniu się z historią masek weneckich wykonali własne. Podsumowaniem dnia pełnego wrażeń były zjedzone ze smakiem pączki.
Wychowawca Patrycja Czerwińska





BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 1A

Tłusty czwartek był dla uczniów kl.1a bardzo wyjątkowy. Każdy przyszedł w niecodziennym stroju, pojawiły się w klasie rożne postacie bajkowe, filmowe, literackie oraz bohaterzy gier. Dzieci poznały tradycje związane z tłustym czwartkiem oraz karnawałem. Uczestniczyły w  zabawach muzyczno-ruchowych, utrwalały swoją wiedzę rozwiązując ćwiczenia interaktywne, ale również mogły zabawić się w mistrzów cukiernictwa „dekorując własne pączki" z papieru. O prawdziwe lukrowane pączki zadbali rodzice. Wszyscy zajadali je z apetytem, licząc na szczęście jakie może ich spotkać tego roku.
Bardzo dziękujemy!

WALENTYNKI

Z okazji Dnia św. Walentego uczniowie klasy 1 a podczas zajęć poznali tradycje związane z tym świętem. Każdy przygotował dla wybranej osoby piękną walentynkę, która wyrażała sympatię, przyjaźń i życzliwość. Wszyscy bardzo się starali, aby sprawić innym miły prezent od serca.

wych. Anna Sadok







WOŚP

Nasza szkoła każdego roku wspiera WOŚP, tak też było w 29. Finał. Choć mamy bardzo trudną sytuację związaną z COVID-19, to z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa nasi uczniowie zapełnili puszkę WOŚP-u, która w tym roku zbierała dla  oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy
Udało nam się zgromadzić 1599,27 zł.
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy okazali swoje wielkie serca!

Opiekun akcji: Anna Sadok



DZIEŃ DANYCH OSOBOWYCH

28 stycznia obchodzony był Dzień Ochrony Danych Osobowych. Klasy młodsze przygotowały plakaty o ochronie danych osobowych, które stworzyły galerię. W klasach starszych odbył się cykl godzin wychowawczych.
Wszystkie działania odbyły się w ramach projektu edukacyjnego Twoje dane-Twoje sprawa.

Ewa Pawlak

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Z radością informuję, że do etapu rejonowego wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego przechodzą uczniowie klasy 8 Maria Doskocz i Piotr Płaczkowski.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun:
Ewa Pawlak

ZAJĘCIA W KLASIE 2A I ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

W naszej szkole pracujemy nie tylko z książkami i zeszytami. Korzystamy z wielu pomocy multimedialnych i nie tylko miedzy innymi: magiczny dywan, telewizor interaktywny czy tablety. Przedstawiamy kilka zdjęć.




TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA

Konkurs na ulotkę Twoje dane-Twoja sprawa rozstrzygnięty!
Zwycięzcy:


Klasy IV-VIII:


I miejsce-Angelika Szpruch kl. 7b
II miejsce Mateusz Czapliński kl. 4b
III miejsce Natalia Pawlak kl. 7a
Wyróżnienie Aleksandra Cyrulińska kl. 6b
Wyróżnienie Przemysław Gaweł kl. 6b

Klasy I-III

I miejsce Michał Grzelak kl. 1b


Zwycięzcom gratuję! Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród po powrocie uczniów do nauki stacjonarnej.
Ewa Pawlak-szkolny koordynator projektu



ODKRĘCAMY - POMAGAMY

Już niejednokrotnie uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice udowodnili jak bardzo lubią pomagać innym. W okresie przedświątecznym oddaliśmy dużą partię nakrętek naszemu byłemu koledze Filipowi. Szczególnie pomogła nam Pani Joanna Stańczyk, która rozpowszechniła naszą akcję w swoim miejscu praca, gdzie wszyscy zbierają korki.
Dziękujemy bardzo!


Nasze certyfikaty











Ważne linki







Aktualności | Koronawirus | Dni otwarte w szkołach ponadpodstawowych | Obiady | O nas | Rada Rodziców | Rekrutacja 2021/2022 | Doradztwo zawodowe | Galeria prac plastycznych | Kalendarium | Pomoc materialna MZ | Szkoła 2.0 | Aktywna tablica | Twoje dane - Twoja sprawa | Dyżury wakacyjne | Blog WF z klasą | RODO | Organizacja roku | Oddział Przedszkolny | Galerie | Archiwum | Telefon zaufania UMZ | Dziennik elektroniczny | Dla uczniów | Słów cięcie-gięcie | Zajęcia rekreacyjne | Dla rodziców | Łódzkie wspiera integrację cudzoziemców | Karta rowerowa | Ciekawe filmy edukacyjne | Pierwsza pomoc | BIP | Biblioteka | Ratujmy | Ogólna mapa witryny
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego