DRZEWA GENEALOGICZNE

Poznajmy swoje korzenie. Uczniowie z klasy 3C przynieśli fotografie, opowiadali ciekawe historie o swoich rodzinach i stworzyli piękne drzewa genealogiczne. W jednej rodzinie pojawił się nawet pisarz - Arkady Fiedler, który napisał "Dywizjon 303".

DARY JESIENI

28/11/2017 klasa IIIC z wychowawczynią panią Renatą Szymańska i klasa IIIB wraz z wychowawczynią panią Marianną Pardej, w związku z odbywającą się w naszej szkole akcją promującą zdrowy tryb życia, zorganizowała sprzedaż zdrowej żywności. Uczniowie pokazali, że zdrowe też może być pyszne, a owoce i warzywa można przemycać w najróżniejszych potrawach. Przy okazji sprzedaży zdrowych produktów uczniowie mieli szansę zastosować lekcję matematyki w praktyce, a przy tym świetnie się bawili.

KONKURS LITERACKI

Uczniowie klasy IIIC wzięli udział w międzyszkolnym konkursie literackim pt. "Niedziela z moją rodzinę" organizowanym w SP8. Maksym Świerczyński  zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!

PRACA W WOLONTARIACIE

5 grudnia uczniowie klasy 3c i 3b zamieni się w wolontariuszy. Pracowali na rzecz fundacji Dziewczynka z zapałkami składając pudełka od zapałek. Prace wykonywali z ogromnym zaangażowaniem, ucząc się przy tym zgodnej współpracy.

ŚWIĄTECZNY ANIOŁ

Mały Samorząd Uczniowski pod opieka p. Anny Sadok przed Świętami Bożego Narodzenia był organizatorem konkursu plastycznego Świąteczny Anioł. Celem konkursu było przypomnienie symboliki Świąt Bożego Narodzenia, reaktywowanie tradycji tworzenia ozdób choinkowych w okresie poprzedzającym święta, popularyzacja i prezentacja twórczości dziecięcej. Piękne prace stanowiły dekorację szkolnego korytarz, gdzie mogły być podziwiane przez uczniów i rodziców. Laureatami zostali:
Zofia Olejniczak (kl. III a)
Hanna Gawron (kl. III b)
Wiktoria Chmura ( kl. II)
Wyróżnienia:
Alicja Gieraga (kl. III a)
Kaja Piec (kl. III a)
Szymon Machnicki (kl. II)

WIGILIA W KLASIE 3C

18.12.2017r., klasa IIIc obchodziła Wigilię. Najpierw wszyscy podzielili się opłatkiem i życzyli sobie wspaniałych świąt. Później dzieci zajadały smakołyki, które przyniosły. Nie zabrakło na stole czerwonego barszczyku z uszkami, naleśników ze szpinakiem, pierników, ciast. Uczniowie wspólnie zaśpiewali kolędy i obdarowali się drobnymi upominkami. Wigilia przebiegła w miłej, świątecznej, pełnej magii atmosferze. Wesołych Świąt!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W 3C

19.01.2018r. klasa IIIc pod opieką p. Renaty Szymańskiej zorganizowała występ artystyczny dla swoich dziadków z okazji ich święta. Dzieci wyrecytowały wierszyki i odśpiewały piosenki. U dziadków widać było wzruszenie, popłynęło nawet kilka łez. Po występie uczniowie zaprosili babcie i dziadziusiów do wspólnej zabawy. Odbył się taniec na gazetach, naśladowanie wnucząt przy piosence, czy plecenie warkoczy przez dziadków. Wszyscy doskonale się bawili!

3EMO

Klasa IIIc bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning. Uczniowie rozwijają swoje kompetencje cyfrowe i językowe z języka angielskiego i francuskiego dzięki komunikacji z uczniami ze szkoły w Wielkiej Brytanii i Francji. Projekt jest zatytułowany "3emo" i jest poświęcony emocjom.

W karnawale uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli
w balu kostiumowym. 22 stycznia progi naszej szkoły przekroczyły dzieci przebrane za  bohaterów znanych bajek,  można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, kotki, Spider-Mana, Ninjago, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Nawet nauczyciele wystapili w pięknych strojach karnawałowych. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił wodzirej, który nikomu nie pozwolili się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w organizowanych konkursach. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Mimo chwilowego zmęczenia wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy uczestników zabawy. Podczas odpoczynku wszyscy udali się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

JASEŁKA - PRZEDSTAWIENIE DLA RODZICÓW

Tuż po Nowym Roku wystawiliśmy po raz drugi jasełka dla zaproszonych gości. Bardzo licznie przybyli rodzice i dziadkowie uczniów. Gościem honorowym naszej szkoły był ks.Andrzej Chmielewski- proboszcz parafii św. Katarzyny. Obecnością swa zaszczycił nas również Robert Chocholski- Sekretarz Miasta Zgierza, a także przedstawiciele Rady Osiedla Lućmierz - Proboszczewice.
Występy uczniów przeplatane były śpiewem  kolęd w wykonaniu naszego chóru szkolnego. Po przedstawieniu  wszystkie dzieci  obdarowane zostały słodkim upominkiem.

Przedstawienie przygotowała i opracowała katechetka p. Barbara Wosiecka.   Oprawę muzyczną zapewnił nauczyciel muzyki p. Leszek Nabiałczyk. Dekorację przygotowały nauczycielki plastyki p. Marianna Pardej i p. Anna Sadok.

Barbara Wosiecka