strona 1 2 4 5 6 7 8

DYPLOM DLA EMILKI

Z okazji walentynek Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Zgierzu ogłosiła dla uczniów szkół podstawowych konkurs literacki „Kocham Cię, Książko”. Do biblioteki nadesłano  listy z 10 szkół z terenu Zgierza i powiatu zgierskiego. Najpiękniejszym listem miłosnym do książki okazał się napisany przez uczennicę naszej szkoły, laureatką została Emilia Bachorska z klasy III b. Serdecznie gratulujemy!!!
Listy wszystkich uczestników zostały zamieszczone na stronie biblioteki, zachęcamy wszystkich do ich przeczytania.
List Emilki:

Kochana Książko !

Pamiętasz jak się poznałyśmy? Było to bardzo dawno, mama mówi, że gdy miałam sześć miesięcy. Wtedy bardzo smakowały mi Twoje kolorowe strony. Później uwielbiałam słuchać rymowanych wierszyków, a potem . . . dzięki Twojej cierpliwości nauczyłam się czytać.
I tak rozpoczęła się największa przygoda mojego życia. Dziś chodzę już do trzeciej klasy. Codziennie się spotykamy. Twoje mądre strony uczą mnie i bawią, pozwalają się wzruszać i marzyć. Bez Ciebie nie potrafię zasnąć i uśmiecham się do Twoich okładek na dzień dobry.
Piszę ten list, ponieważ ciągle zapominam Ci powiedzieć, że jesteś moim najlepszym przyjacielem.

Dziękuję!
Emilka

MISTRZOSTWA ZGIERZA W KOSZYKÓWKĘ

3 i 6  marca najlepsze zawodniczki  i zawodnicy z klas szóstych wzięli udział w międzyszkolnym turnieju koszykówki, który odbył się w hali MOSiR  , naszą szkołę reprezentowali  następujący uczniowie:
Gaweł Justyna
CHŁOPCY zajęli  II  miejsce w Zgierzu

Opiekun zespołu: Ilona  Jatczak

PODRÓŻ W GŁĄB AFRYKI

2 marca uczniowie klasy III a i klasy III b wybrali się do Teatru Nowego w Łodzi na przedstawienie pt. „Doktor Dolittl i przyjaciele”. Światowy bestseler literatury dziecięcej, znany uczniom jako lektura szkolna, okazał się wspaniałym spektaklem. Pokazał w zabawny sposób fenomen Doktora Dolittle, który od kilkudziesięciu lat jest nieodłącznym sprzymierzeńcem wszystkich biednych i porzuconych zwierząt. Dzięki kolorowym maskom, zawrotnemu tempu i dowcipnym piosenkom dzieci mogły udać się w niezapomnianą podróż w głąb Afryki.

DRUK NA PŁÓTNIE

14 lutego uczniowie klasy VI b byli w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Po zwiedzeniu wystawy prac dyplomowych studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, uczestniczyli w warsztatach dotyczących druku na płótnie. Poznali technikę drukowania na tkaninach, sposób jego utrwalania. Efektem pracy były oryginalne płócienne torby z przepięknymi nadrukami, wykonywane z entuzjazmem i zapałem. Wszyscy nie tylko poznali nową technikę plastyczna, ale również świetnie się bawili w nowoczesnych projektantów.

WALENTYNKI

Z okazji Dnia Św. Walentego MSU zorganizował na terenie szkoły, wśród uczniów klas I III, pocztę walentynkową. Każdy mógł przygotować piękną kartkę dla osoby, którą darzy sympatią, życzliwością, a może nawet miłością. W symbolicznej skrzynce znalazło się bardzo duża ilość przepięknych kartek, liścików, papierowych serduszek, którymi zostały obdarowane dzieci.

KONKURS PLASTYCZNY "LUBIĘ ZIMĘ"

W miesiącu styczniu uczniowie klas I III naszej szkoły  wzięli udział w zewnątrzszkolnym konkursie plastycznym „Lubię zimę” zorganizowanym przez SP nr 4 w Zgierzu. Najlepsze 5 prac zostało wysłanych na konkurs, który rozstrzygnięto 7 lutego. Zofia Olejniczak z klasy IIa zdobyła nagrodę główną, Michał Sobczak i Dominik Dratkowicz z klasy IIc otrzymali wyróżnienia, a Nikola Dworczak i Aleksandra Pałągiewicz z IIc  otrzymały dyplomy za udział. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Opiekun : Anna Słabęcka

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU ZGIERSKIEGO - W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

Uczniowie naszej szkoły reprezentowali Zgierz na zawodach powiatowych. Zespół składał się z następujących zawodników:
HUBERT STASIAK
DAWID URBAŃSKI
MACIEJ SIKORSKI
KACPER GRUDZIŃSKI
BARTOSZ MATCZAK
MACIEJ KALBARCZYK
ANTONI WOJTCZAK
SZYMON GĄSIENICA-MIKOŁAJCZYK
MATEUSZ BROŻYNA
Gratulujemy ambitnej postawy.
Opiekun grupy: Ilona Jatczak

JESTEŚMY MISTRZAMI  ZGIERZA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW!

7 lutego reprezentacja naszej szkoły w składzie:
HUBERT STASIAK
DAWID URBAŃSKI
MACIEJ SIKORSKI
KACPER GRUDZIŃSKI
BARTOSZ MATCZAK
MACIEJ KALBARCZYK
ANTONI WOJTCZAK
SZYMON GĄSIENICA-MIKOŁAJCZYK
MATEUSZ BROŻYNA
Wygrała wszystkie mecze i zdobyła tytuł MISTRZA ZGIERZA. Nasi uczniowie będą reprezentować miasto na zawodach rangi powiatowej.

MISTRZOSTWA ZGIERZA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Uczennice klas VI w składzie:
MARTYNA GIERAGA
MAGDALENA WOSIECKA
ZUZANNA KALWINEK
KARINA OWCZAREK
JUSTYNA GAWEŁ
GABRYJELA GAŁĄZKA
KLAUDIA PŁACZKOWSKA
JULIA PRASAL
MILENA MARCZYK
Zajęły II miejsce zdobywając tytuł wicemistrza Zgierza.

IX RAJD WOŚP

14 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w XI Rajdzie WOŚP organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Zgierzu. Podczas wędrówki uczestnicy poznali okolice swojego miasta, obserwowali zmieniającą się przyrodę i aktywnie spędzali czas wolny. Po dotarciu do mety w SP4 czekała na nich gorąca zupa oraz koncert zespołu „Bracia i perła”, jak również pokaz pierwszej pomocy. Rajd miał na celu wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co oczywiście nasi uczniowie uczynili poprzez datki do puszek oraz udział w loterii fantowej.

Paulina Żak, Bartosz Matczak, Maciej Kalbarczyk, Antoni Przybył, Iga Dyaczyńska, Julia Fortuniak, Maria Doskocz, Weronika Dębowska, Wiktor Sadok, Małgorzata Kocięcka, Kamil Chrząszczewski, Agata Jaworska, Emilie Bachorska, Angelika Szpruch, Zofia Olejniczak, Roksana Rożniata, Dominik Fortuniak, Zuzanna Lewandowska.
Opiekunowie: Ewa Pawlak, Anna Sadok, Leszek Nabiałczyk

strona 1 2 4 5 6 7 8